تازه‌‌های سایت
خانه >> آراء >> قرارهای نهایی دادسرا >> نمونه تصمیم قضایی دادستان در مخالفت با موافقت دادیار اظهارنظر با قرار جلب به دادرسی بازپرس و کیفرخواست صادره
قرارهای دادسرا

نمونه تصمیم قضایی دادستان در مخالفت با موافقت دادیار اظهارنظر با قرار جلب به دادرسی بازپرس و کیفرخواست صادره

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱ و ۲۵ دقیقه ب.ظ

قضاوت آنلاین: پیشتر در پستی با عنوان “عدول دادستان از موافقت دادیار اظهارنظر با قرار جلب به دادرسی بازپرس و کیفرخواست صادره” به شرایط کلی عدول دادستان از کیفرخواست و شرح و بیان چگونگی امکان مخالفت دادستان با موافقت قبلی دادیار اظهارنظر با قرار جلب به دادرسی بازپرس و کیفرخواست صادره این دادیار پرداختیم. در قسمت انتهایی مقاله، نمونه فرم آن را ارجاع به پست فعلی دادیم که اینک می توانید ملاحظه نمایید.

بازپرس محترم شعبه …دادسرای عمومی ….

سلام علیکم

در تاریخ …. پرونده کلاسه … مربوط به شبعه تحت تصدی آن مقام تحت نظر است. با توجه به محتویات پرونده، تحقیقات صورت گرفته از سوی آن مقام، ارزیابی به‌عمل‌آمده نسبت به دلایل و استدلال آن مقام به شرح متن قرار جلب به دادرسی صادر شماره …. مورخ … و اظهارنظر به عمل آمده از سوی دادیار اظهانظر در پرونده و با عنایت به عدم اقناع از ادله موجود، توجهاً‌ به وضعیت خاص متهم که … است، دلایل ابزاری جمع‌آوری شده در پرونده، علم آور و مؤید وقوعِ جرمی اعلامی نمی‌باشد، لذا اینجانب ضمن عدول از اظهارنظرِ دادیار به شرح موجود در پرونده، با قرار جلب به دادرسی صادره، مخالفت و عقیده و به منع تعقیب متهم دارم و به این جهت از کیفرخواست صادره دادیار عدول می‌گردد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ….

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 1٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی علیرضا مرادی

کارشناس ارشد حقوق خصوصی، با پیشینه‌ی قضایی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *