تازه‌‌های سایت
خانه >> آموزش صوتی >> آموزش صوتی اجرای احکام مدنی >> فایل صوتی اجرای احکام مدنی (شماره ۶) با تدریس دکتر محمد علی شاه حیدری پور در کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران
فایل صوتی حقوق
فایل صوتی

فایل صوتی اجرای احکام مدنی (شماره ۶) با تدریس دکتر محمد علی شاه حیدری پور در کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران

درس اجرای احکام مدنی ویژه کارآموزان قضایی دوره ۱۸۴ تهران با تدرس دکتر محمد علی شاه حیدری پور– قاضی دادگستری، مدیر کل حقوقی قوه قضاییه و مدرس دانشگاه، مملو از نکات علمی و کاربردی حقوق است. این دوره که چهار جلسه چهار ساعته می باشد، شامل حداقل ۸ فایل صوتی است که مدت تقریبی هر فایل یک ساعت و برخی نیز کمتر یا بیشتر از آن می‌باشد. مبحث اول از این سری آموزش‌ها، با عنوان شرایط شروع اجباری اجرای احکام مدنی شامل فایل اول، فایل دوم بود. مبحث دوم آن با عنوان مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی شامل فایل اول، فایل دوم و فایل سوم بود که تماماً پیشتر منتشر شد. مبحث سوم با نام توقیف اموال منقول و غیرمنقول و ترتیبات هریک شامل دو فایل است که فایل اول (توقیف اموال منقول) را امروز آماده انتشار نمودیم که می توانید به رایگان دانلود نمایید.

مطابق معمول، استاد به کمک کارآموزان حاضر، مروری بر مباحث گذشته می نمایند و روی نکات مهم تأکید می نمایند. متعاقب آن، بحث جدید راجع به توقیف اموال بطور کلی که لازمه آن درخواست محکوم له است، چرایی درخواست وی و مستندات مؤید این امر و این که چه موادی از قانون اجرای احکام مدنی و قانون اجرای محکومیت های مالی است، توقیف اموال و تشریفات آن چیست؟ ترتیبات توقیف اموال منقول چه می باشد، چگونگی احراز اولیه مالکیت محکوم علیه، نقش تصرف در این میان و ارتباط مواد ۶۱، ۶۲، ۶۳ قانون اجرای احکام مدنی با شقوقی که دارد مبتنی بر چه امری است به همراه شرح هریک از این مواد با بیان مصادیق هریک، ترتیب توقیف اموال منقول چگونه صورت می گیرد؟ ترتیب معمول توقیف چیست، ترتیب های خاص توقیف اموال منقول کدامند و تفاوت های شکلی و جوهری هریک از این ترتیبات در چه می باشد را به همراه شرح مواد ۶۷ تا ۹۵ قانون اجرای احکام مدنی بیان می نمایند و در خلال مباحث به پرسش های بسیار کاربردی کارآموزان قضایی نیز پاسخ می دهند. از آنجایی که نکات این فایل بسیار کابردی است که توصیه ما این است که حتماً آن را بطور هوشمندانه گوش دهید تا بیشترین بهره را ببرید.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=12275

    درباره ی مهران کاظمی فروز

    قاضی دادگستری تهران، کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و عضو تحریریه تیم قضاوت آنلاین که دوست دارم آموخته های حقوقی خود را با دیگران به اشتراک بگذارم. امیدوارم مطالبی که تقدیم می کنم، مفید باشد.

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *