خانه » مشاوره » مشاوره های کیفری » ضمانت اجرای مدنی و کیفری فرار دختران، همسران، پسران و شوهران از منزل و مساعدت در آن (مشاوره قضایی ۳)
مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

ضمانت اجرای مدنی و کیفری فرار دختران، همسران، پسران و شوهران از منزل و مساعدت در آن (مشاوره قضایی ۳)

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶ و ۴۶ دقیقه ب.ظ

یکی از کاربران تلگرام قضاوت آنلاین به نام میلاد، سئوالی با این عنون از ما پرسید: «من ۲۱ سالمه و از دو سال زیاد میشه که با یه دختر ۱۶ ساله دوس هستم. بعدش یه مشکلی واسم پیش اومد که نتونستم برم جلو. خونواده دختره میدونستن و خبر هم فرستاده بودیم. بعدش خونواده دختره، دختره رو با زور شوهر دادن. الان هم نامزد هسش. هنوزم با دختره رابطه دارم. دختره بهم میگه بیا و فراریم بده. من اگر فراریش بدم با این که نامزد داره و این که هدف من از فرار دادن دختره، زندگی کردن و بهم رسیدن هس، جرم این کارم چیه؟ منظورم اینکه اگر یه دختری که نامزد داره با خواسته خوده دختره، فراریش بدیم جرمش چیه؟»

پاسخ به سئوال فوق و این که برابر تحقیقات صورت گرفته، تاکنون در هیچ وب سایت یا و بلاگی به ضمانت اجرای مدنی و کیفری فرار از خانه و مساعدت در این عمل نپرداخته بود، بهانه‌ای شد تا نه در حد یک مشاوره قضایی بلکه با گستره وسیع‌تری به موضوع بپردازیم. براین اساس، ابتداء به تعریف فرار از خانه و دختر فراری، انواع فرار، انگیزه‌های فرار، ضمانت اجراءهای مدنی و کیفری عمل هر یک از مباشر فرار از منزل و معاون وی پرداخته و در نهایت به پرسش طرح شده، پاسخ داده می شود.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی علیرضا مرادی

کارشناس ارشد حقوق خصوصی، قاضی سابق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی و وکالتی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته‌اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *