خانه >> مشاوره >> مشاوره قضایی در امور حقوقی >> نحوه تملک اطاق سریداری در مشاعات ساختمان (مشاوره قضایی ۴)
مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

نحوه تملک اطاق سریداری در مشاعات ساختمان (مشاوره قضایی ۴)

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹ و ۲۹ دقیقه ب.ظ

سئوال از خانم سنایی:

سلام، ما منزل پدریمونو مشارکت با یک سازنده کردیم. برامون ۴ طبقه، در هر طبقه سه واحد ساخت که دو طبقه را سازنده برداشت و دو طبقه هم ما که البته با توافق یک مقداری هم پول که کاری بهش نداریم. یک طبقه کامل مادرم برداشته و طبقه دیگه که سه واحد بود، من و دو برادرم که آنها واحدشونو فروختند ولی من ساکن هستم.

موقع ثبت، حدود سه سال پیش، مأمور ثبت همه واحدها و پارکینگ و انباری را متراژ و ثبت در سند هر واحد کرد. همون موقع، ۲ تا پارکینگ اضافه اومد و یک انباری ۱۲ متری که دو تا پارکینگ یکیش برای مادرم شد و یکی دیگه اش پارکینگ سازنده که فروخت به یکی از واحدها اما یک اتاقک ۱۲ متری هم اضافه در پارکینگ طبقه اول دراومد که جزو نقشه نبود ولیکن گفتند فضای پرتی زیر پله، این اتاقک دراومد.

الان مشکل من و مادرم اینه، اون موقع که مأمور ثبت اومد ما حضور نداشتیم ولی یکی از همسایه ها که وکیله، حضور داشت که این اتاقک را سرایداری و مشاع اعلام کرد، درصورتیکه میتونست انباری اضافه یا دوم برای من یا مادرم ثبت در سند بشه. به هرحال، ما زمین و ساخت گذاشتیم ولی همسایه ها پولی از این بابت نه به سازنده پرداخت کردند و نه به ما و الان برای استفاده مشاع  شده که برای همه است و واقعاً دور از انصافه. حالا میخواستم ببینم آیا راه قانونی داره این انباری را از سرایداری خارج و وارد یکی از سند های من یا مادرم بکنیم. “با تشکر و سپاس”

پاسخ ما

با توجه به این که لازمه پاسخ به سئوال شما نیازمند بیان مقدماتی است که به تبیین بهتر پاسخ کمک خواهدکرد، در ابتداء به آن پرداخته و متعاقب آن به سئوال شما پاسخ خواهیم داد.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی علیرضا مرادی

کارشناس ارشد حقوق خصوصی، با پیشینه‌ی قضایی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *