تازه‌‌های سایت
ابلاغ تلفنی
ابلاغ تلفنی

شرایط اعتبار ابلاغ تلفنی

شماره ۳۳۳۴/۹۴/۷                                                                        ۲۶/۱/۱۳۹۴

 ۳۴۰

شماره پرونده ۱۸۵۷ ـ ۱۶/۹ ـ ۹۳

سؤال:

چنانچه خواهان در حین تنظیم و تقدیم دادخواست شماره تلفن همراه یا ثابت خود را قید کند، آیا به موجب ماده ۹ قانون حمایت خانواده ۱۳۹۱، این شماره تلفن را برای ابلاغ می‌توان مـورد اسـتفاده قرار داد یا می‌بایست تصریح کـند که شماره تلفن برای امر به ابلاغ اعلام شده است؟

نظریه مشورتی شماره ۲۶۶۴/۹۳/۷ ـ ۲۹/۱۰/۱۳۹۳ اداره کل حقوقی قوه قضائیه

  درفرض استعلام، چنانچه خواهان در دادخواست تقدیمی شماره تلفن همراه یا ثابت خود را قید نماید، قطع نظر از این که ماده ۹ قانون حمایت خانواده مصوب ۱/۱۲/۱۳۹۱ حصری نیست، دادگاه درصورتی شماره‌های تماس مقید در دادخواست را می‌تواند برای امر ابلاغ مورد استفاده قرار دهد که خواهان تصریح نماید شماره تلفن همراه یا ثابت مصرح در دادخواست را برای امر ابلاغ، اعلام نموده است. شایان ذکر است، باتوجه به صراحت قسمت اخیر ماده قانونی صدرالاشاره، احراز صحت ابلاغ با دادگاه است.

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از روزنامه رسمی، سال هفتاد و یک، شماره ۲۰۴۹۷، ویژه نامه شماره، چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=1544

درباره ی علیرضا مرادی

قاضی دادگستری تهران و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات چندین ساله قضایی خود را به همراه مطالعات مفید دیگر، با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است».

۲ دیدگاه

  1. سلام
    همسرم از من جهت مهریه و اجرت المثل شکایت نموده و در ابلاغی که به اینجانب صورت گرفته تاریخ دادگاه را روز ۱۶ اعلام نموده اند . حال در روز ۱۴ از دفتر دادگاه با محل کار اینجانب تماس گرفته اند و به متصدی مرکز تلفن اعلام کرده اند که ایشان پاسخگوی تلفن نیستتد و به ایشان (اینجانب) اعلام کنید که در تاریخ ۱۵ ساعت ۱۳ دادگاه دارند و متاسفانه متصدی مرکز تلفن نیز نوضوع از یادش رفته و در روز ۱۵ ساعت ۱۲ در حالی که اینجانب بی خبر از موضوع مذکور در ماموریت اداری بودم تماس گرفتند و موضوع را به من گفتند که با دفتر شعبه دادگاه مذکور تماس گرفتم و مسول دفتر گفتند که قاضی در ۱۶ نیست و لذا شما دادگاهتان به امروز موکول شده و من هم موضوع را تلفنی ابلاغ کرده و آن را ثبت کرده ام .
    حال تکلیف من چیست ؟ ابلاغ تلفنی آن هم به تلفنچی چه منظری دارد ؟

  2. با سلام

    بخش دیدگاه هر پست برای بیان نظرات بازدیدکنندگان در مورد پست منتشره است و سوالاتی که در این بخش مطرح شود، در صورتی پاسخ داده خواهدشد که مرتبط با همان پست باشد و متأسفانه سئوال شما فاید این ویژگی است. نحوه طرح سئوال در پست راهنماي مشاوره حقوقي و قضايي در قضاوت‌آنلاین به تفصیل بیان‌شد که باید به آن مراجعه، شرایط بیان‌شده را مطالعه و سپس اقدام به طرح سئوال خود از طریق کانال قضاوت‌آنلاین با مدیر آن نمایید. ضمناً بخش تماس با ما نیز صرفاً برای انعکاس نظرات انتقادی یا پیشنهادی نسبت به سایت و محتوای آن به مدیر اختصاص دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *