تازه‌‌های سایت
خانه >> مقررات >> مقررات کیفری >> آیین نامه‌های کیفری >> آیین نامه اجرایی موضوع ماده ۱۵ قانون بکارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری مصوب ۱۳۷۹ هیأت وزیران
سلاح و مهمات
سلاح و مهمات

آیین نامه اجرایی موضوع ماده ۱۵ قانون بکارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری مصوب ۱۳۷۹ هیأت وزیران

آیین نامه اجرایی موضوع ماده ۱۵ قانون بکارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری مصوب ۱۳ شهریور ۱۳۷۹ هیأت وزیران

۱۳۷۹.۰۶.۱۳۲۶۵۷۹ت ۲۰۵۲۷ هـ – ۱۳۷۹.۰۶.۲۳

‌شماره: .۲۶۵۷۹ت ۲۰۵۲۷ه‌ تاریخ: ۱۳۷۹.۶.۲۳

‌وزارت کشور – وزارت اطلاعات – وزارت امور اقتصادی و دارایی – وزارت دفاع و ‌پشتیبانی نیروهای مسلح – سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

‌هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۳۷۹.۶.۱۳ بنا به پیشنهاد شماره ۳۵۶۱.۱.۶۱ مورخ ۱۳۷۷.۸.۲۴ وزارتخانه‌های کشور، اطلاعات، ‌امور اقتصادی و دارایی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد ماده (۱۵) قانون بکارگیری سلاح ‌توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری – مصوب .۱۰.۱۸-۱۳۷۳ آیین‌نامه اجرایی ماده مذکور را به شرح زیر تصویب نمود:

آیین‌نامه اجرایی موضوع ماده (۱۵) قانون بکارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای ‌مسلح در موارد ضروری

ماده ۱- در این آیین‌نامه واژه “‌قانون”‌به جای عبارت”‌قانون بکارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری – مصوب ۱۰/۱۸/۱۳۷۳ به کار می‌رود.

ماده ۲- سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مکلف است همه ساله اعتبار لازم جهت اجرای ماده (۱۳) قانون را ضمن ردیف ‌جداگانه در لایحه بودجه کل کشور و اعتبار مربوط به اجرای ماده (۱۴)‌ آن را در ذیل ردیف هریک از دستگاههای ذی‌ربط پیش بینی نماید.

تبصره – اعتبارات مذکور بر پایه درخواست دستگاههای مربوط تخصیص می‌یابد و طبق مقررات ذی‌ربط در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

ماده-۳ دیه و خسارت و تعیین میزان آن (‌موضوع ماده “۱۳”‌قانون) که در اجرای مواد (۳)، (۴) ، (۵) و (۶) قانون حادث شده باشد از محل اعتبارات‌ مربوط توسط دستگاههای ذی‌ربط براساس رای مرجع قضایی پرداخت خواهد شد.

تبصره – مأمورانی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی منطبق با مفاد قانون، مبادرت به بکارگیری سلاح نموده و از این لحاظ ملزم به پرداخت دیه یا‌جبران خسارت گردیده باشند در صورتی که وجوه مربوط توسط سازمان متبوع مأمور و یا دیگر سازمانها و نهادهای انقلابی و یا وابسته به دولت‌ پرداخت نشده باشد با ارایه اسناد و مدارک لازم، وجوه ذکر شده از محل اعتبارات این آیین‌نامه پرداخت خواهد شد.

ماده ۴- میزان پرداخت خسارات وارده در قبال صدمات جانی و ضرر و زیان مالی که به مأموران در حین یا در ارتباط با انجام وظیفه ‌بر وفق قانون وارد شده است و نیز کمک مالی به این مأموران (‌موضوع ماده ۱۴“‌ قانون)، در هر یک از وزارتخانه‌ها، سازمانها و نیروهای ‌مسلح (‌نظامی و انتظامی) با تایید بالاترین مقام دستگاه مربوط و با رعایت قوانین و مقررات پرداخت خواهد شد.

‌حسن حبیبی – معاون اول رییس جمهور

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=15573

    درباره ی مدیر سایت

    فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *