تازه‌‌های سایت
خانه >> آموزش صوتی >> آموزش صوتی پزشکی قانونی >> فایل صوتی اصول کلی بررسی و تعیین دیه و ارش در پزشکی قانونی، دکتر سید امیر محمد مهاجر پور
فایل صوتی حقوق
فایل صوتی

فایل صوتی اصول کلی بررسی و تعیین دیه و ارش در پزشکی قانونی، دکتر سید امیر محمد مهاجر پور

سازمان قضایی نیروهای مسلح، گارگاه آموزشی آشنایی اجمالی با مسائل پزشکی قانونی ویژه قضات خود را برگزار نمود که در آن چند تن از پزشکان قانونی استان تهران پیرامون مباحث حوزه تخصصی خود به ایراد سخنرانی و نقل تجربیات شغلی خود پرداختند. محوز این آموزش را مباحث: معاینه اختصاصی پرده بکارت، اصول کلی بررسی و تعیین دیه و ارش در پزشکی قانونی، نقش و اهمت مستندات بررسی صحنه جرم، نقش بیماری در تعویق و تأخیر اجرای حکم حبس و شلاق، نحوه تعیین سن در پزشکی قانونی، خودزنی، روان پزشکی قانونی و مواد رونگران تشکیل داد. در هفته گذشته اولین قسمت سلسله کارگاه آموزشی با عنوان خودزنی معیارها تشخیص آن از صدمات غیر منازعه با سخنرانی دکتر ابوالفضل خورشیدی- رئیس مرکز پزشکی قانونی شهرستان ورامین را در قضاوت آنلاین منتشر کردیم و امروز دومین قسمت از سلسله آموزش های فوق با عنوان “اصول کلی بررسی و تعیین دیه و ارش در پزشکی قانونی” که توسط دکتر سید امیر محمد مهاجرپور-سرپرست آموزش و پژوهشی پزشکی قانونی استان تهران و رئیس سابق بازرسی این مرکز ایراد شد را آماده انتشار کردیم.

در فایل حاضر دکتر سید امیر محمد مهاجرپور به بیان چهار اصل کلی و در عین حال بسیار مهم در کتاب “اصول تعیین نقص عضو و ارش و تعیین دیه پزشکی قانونی” که تمامی پزشکان قانونی سراسر کشور با اتکاء بر آن مبادرت به تعیین دیه و ارش صدمات و جراحات مراجعین به پزشکی قانونی می نمایند، می پردازد و آنها را تشریح می کند. در این راستا به تعریف و تمایز هریک از از اصطلاحات، کما، مرگ مغزی و حیات یا وضعیت نباتی و مشخصات هریک می پردازند، در ادامه نحوه جبران ضابعات جسمانی از دیدگاه قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ را بیان می نمایند و از این حیث آسیب ها را به شش دسته تقسیم می کنند که ظاهراً برای موارد ۵ و ۶ مصداقی در قانون مجازات اسلامی یافت نشده است. سپس جهات و نحوه تعیین ارش در پزشکی قانونی را تشریح می نمایند که در این بخش با تعریف پزشکی نقص عضو، مصادیق ارش در قانون مجازات اسلامی آشنا خواهیم شد و در نهایت ضمن بیان ترفند وکالتی در این زمینه، توصیه‌ای مهم به پزشکان به ویژه متخصصین زنان و زایمان و جراحان مغز و اعصاب دارد که قابل توجه است. قضاوت آنلاین گوش دادن فایل حاضر را به همگان به ویژه قضات، وکلاء، پزشکان، علی‌الخصوص جراحان زنان و زایمان و مغز اعصاب توصیه می‌کند.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=15908

  درباره ی علیرضا مرادی

  کارشناس ارشد حقوق خصوصی، با پیشینه‌ی قضایی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.»

  ۲ دیدگاه

  1. سلام و سپاس از زحمات شما.ایا این فایل ادامه داره؟

  2. با درود
   فایل حاضر خیر ولی سری فایل های “کارگاه آموزشی آشنایی اجمالی با مسائل پزشکی قانونی ویژه قضات نیروهای مسلح” در حال ویرایش است که به ترتیب منتشر خواهد شد.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *