خانه >> مشاوره >> مشاوره قضایی در امور کیفری >> طرق رفع مزاحمت از حق در امکان مسکونی و آپارتمان ها، (مشاوره قضایی ۴)
مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

طرق رفع مزاحمت از حق در امکان مسکونی و آپارتمان ها، (مشاوره قضایی ۴)

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸ و ۴۳ دقیقه ب.ظ

سئوال از خانم سنایی

در آپارتمان مسکونی ما یکی از واحدها در هفته دو روز و بعدازظهرها ساعت ۳ کلاس زبان خصوصی مخصوص بچه ها و نوجوانان که شامل دختر و پسر است و سروصدا دارند، میزاره. الان هم روبه تابستان میره تعدادشون داره زیاد میشه. تقریباً ۴ ساله بدون این که از همسایه ها اجازه بگیره یا شارژ اضافه‌تر پرداخت کنه یا مجوز بگیره. همسایه پایین و کناری  البته چون مستاجر هستند، نمیتونند بهش حرفی بزنند. تا حال چون خودش مدیر ساحتمان بوده، کسی اعتراضی نمیتونست بکنه ولی الان عوض شده که من بهش تذکر دادم، باید مجوز داشته باشه، ممکنه شهرداری برای ساختمان مالیات تجاری ببندن و به ضرر ساکنین ممکنه باشه، همچنین برای کلاس باید از آموزش و پرورش مجوز بگیره ولی اینکار هم نمیکنه که شاید مستلزم هزینه است! آخه ممکنه همسایه های دیگه هم به تبع ایشون همین کارو بکنن یا سلمانی یا خیاطی یا …تو ساختمان بزارند دیگه از آرامش درمیاد. می خواستم ببینم آیا ماده قانونی هست که  یادآوریش کنیم که اینکارش مجوز می خواد و رضایت همسایه ها و آیا می تونه بدون اعتنا بتدریسش  ادامه بده ؟ با تشکر

پاسخ از ما

با توجه به ساعت شروع کلاس، ترکیب شرکت کنندگان در آن، تردد شاگردان برای ورود و خروج از کلاس و نوع درس که تکرار آن با صدای بلند کلمات اجتناب ناپذیر می تواند باشد، می تواند موحب سلب آرامش لازم برای سکونت باشد. از دیدگاه حقوقی شما می توانید به هر یک از دو دعوای کیفری و حقوقی را علیه همسایه ذکر شده طرح کنید.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی علیرضا مرادی

کارشناس ارشد حقوق خصوصی، با پیشینه‌ی قضایی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *