خانه >> بیوگرافی >> بیوگرافی اساتید حقوق >> زندگی نامه دکتر عبدالله معظمی، استاد حقوق بین الملل
دکتر عبدالعلی معظمی
دکتر عبدالعلی معظمی

زندگی نامه دکتر عبدالله معظمی، استاد حقوق بین الملل

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰ و ۵۱ دقیقه ب.ظ

دكتر عبدالله معظمی، فرزند محمد معظمی گلپایگانی ملقب به معظم السلطنه، در سال ۸۹-۱۲۸۸ (ش.) در روستای سروباطان گلپایگان به دنیا آمد. پس از طی تحصیلات مقدماتی، دیپلم متوسطه را از دارالفنون تهران گرفت و در سال ۱۳۰۷ (ش.) با موفقیت در مسابقه علمی محصلان اعزامی به خارج، وارد دانشگاه پاریس شد.

معظمی لیسانس حقوق را از دانشگاه پاریس و دكترای حقوق و اقتصاد را از دانشگاه مارسی گرفت. در همین دوران، دانشنامه مدرسه عالی علوم سیاسی و گواهینامه دوره حقوق جزایی را نیز دریافت كرد.

پس از بازگشت به ایران، به خدمت نظام وظیفه فراخوانده شد و در سال ۱۳۱۸ در حالی كه دوره خدمت احتیاط افسری را می‌گذراند، به عنوان دانشیار حقوق مدنی سال سوم دانشكده حقوق دانشگاه تهران، به اعضای هیئت علمی این دانشگاه پیوست. در سال ۱۳۲۰ (ش.) به معاونت دانشكده حقوق منصوب شد. اصلی ترین درس او، حقوق بین‌الملل خصوصی بود. دكتر معظمی، در چند دوره از مجلس شورای ملی، معاونت مجلس را بر عهده داشت.

دكتر عبدالله معظمی، در دهم آبان ماه ۱۳۵۰ (ش.)، در ۶۲ سالگی چشم از جهان فرو بست. پیكرش در محدوده آرامگاه خانوادگی معظمی، در ضلع شمالی ابن بابویه شهر ری تهران، به خاك سپرده شده است.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *