تازه‌‌های سایت
خانه >> بیوگرافی >> بیوگرافی اساتید حقوق >> زندگی نامه دکتر محمد حسین علی آبادی، استاد حقوق عمومی
دکتر محمد حسین علی آبادی
دکتر محمد حسین علی آبادی

زندگی نامه دکتر محمد حسین علی آبادی، استاد حقوق عمومی

دكتر محمدحسین علی آبادی، در سال ۱۲۸۸ (ش.) در تهران به دنیا آمد. پس از پایان تحصیلات مقدماتی، دوره متوسطه را در دبیرستان دارالفنون تهران به پایان رساند و بلافاصله وارد مدرسه عالی حقوق و علوم سیاسی شد.

دکتر علی آبادی در سال ۱۳۱۱ (ش.) لیسانس حقوق گرفت و در همان سال به فرانسه رفت و در دانشكده حقوق دانشگاه پاریس به ادامه تحصیل پرداخت و عناوین علمی متعددی به دست آورد كه عبارتند از: دیپلم علوم سیاسی، لیسانس حقوق از دانشكده پاریس، دكترای دولتی حقوق از دانشكده حقوق پاریس با ارائه پایان نامه‌ای تحت عنوان «علمی ساختن اصول میثاق جامعه ملل و كارهای كمیته ۲۸ نفری».

علی آبادی در سال ۱۳۲۳ (ش.) به عضویت هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه تهران درآمد. او بیشتر، دروس حقوق اساسی، حقوق اساسی تطبیقی، اصول حقوق عمومی، تاریخ حقوق و متون حقوقی فرانسوی را تدریس كرد. وی از شعرای صاحب سبك و به نام كشور بود و شعر معروف مادر از سرودهای اوست.

دكتر محمدحسین علی آبادی، در آخرین هفته اسفندماه ۱۳۷۴ (ش.)، در سن ۸۷ سالگی در تهران چشم از جهان فرو بست.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=17837

    درباره ی مدیر سایت

    فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *