خانه » کتابخانه » صوتی » صوتی آیین دادرسی کیفری » فایل صوتی ادله اثبات جرم در قانون آیین دادرسی کیفری، دکتر عباس شیخ الاسلامی و دکتر مجید شایگان فرد (دوره کارآموزی وکالت دادگستری)
فایل صوتی حقوق
فایل صوتی

فایل صوتی ادله اثبات جرم در قانون آیین دادرسی کیفری، دکتر عباس شیخ الاسلامی و دکتر مجید شایگان فرد (دوره کارآموزی وکالت دادگستری)

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲ و ۱۹ دقیقه ق.ظ

قضاوت‌آنلاین: پیرو اطلاعیه انتشار فایل های صوتی دروس و سخنرانی های دوره کارآموزی وکالت کانون‌های وکلای دادگستری، اولین بخش از آموزش ها به «ادله اثبات جرم در قانون آیین دادرسی کیفری» اختصاص دارد که حاوی سخنرانی‌های آقایان دکتر عباس شیخ‌الاسلامی- استاد دانشگاه و رئیس وقت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و وکیل پایه یک دادگستری -که پبش از این “فایل صوتی جایگاه دروغ در جرم جعل” و فایل صوتی جایگاه دروغ در جرم کلاهبرداری سنتی به همراه پرسش و پاسخ” را از ایشان در سایت منتشر کردیم – و دکتر مجید شایگان فرد؛ استاد دانشگاه، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کمیسیون آموزش تحقیقات کانون وکلای دادگستری خراسان و با حضور وکلای پایه یک و کارآموزان کانون وکلای دادگستری استان خراسان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد است. سخنرانی مربوط به هشتاد و هشتمین جلسه سخنرانی مشترك كميسيونهاى كارآموزى و آموزش و تحقيقات كانون وكلاى دادگسترى خراسان است که از ساعت ٩ لغايت ١٢ روز پنجشنبه ٩٥/٩/٢٥ در محل تالار همايش‌هاى كانون وكلاء مزبور با شركت حدود ٢٣٠ كارآموز وكالت برگزار گرديد که شامل سه فایل صوتی “سخنرانی دکتر عباس شیخ‌الاسلامی، دکتر مجید شایگان فرد و پرسش و پاسخ” است که می‌توانید هریک را به رایگان دانلود کنید.

فایل اول- سخنرانی دکتر عباس شیخ الاسلامی

محور مباحث دکتر عباس شیخ‌الاسلامی به سه قمست تقسیم می شود: ۱- مقدمه و بایسته های ادله اثبات آیین دادرسی کیفری، ۲- تاریخ ادله اثبات کیفری و سیر آن در قانون مجازات اسلامی و قانون آیین دادرسی کیفری، نوع نگاه این قوانین به ادله اثبات دعوی کیفری و جایگاهی آن در این قوانین و چالش‌هایی که قانون آیین دادرسی کیفری ما دارد و ۳- نقش وکیل در ادله اثبات کیفری در پرونده‌های کیفری، دفاعیات ممکن وی در این پرونده‌ها و این که آیا حق دارد که از شهود پرسش کند، هرچند جمع آوری ادله بیشتر به قاضی دادسرا و دادگاه کیفری برمی گردد. استاد پیش فرض‌هایی را برای منطقی‌تر شدن ادله اثبات در نظام کیفری بیان نمودند، از جمله جرم زدایی از عناوین مجرمانه غیرمفید که اثبان آنها به جهت داخل شدن در حریم خصوصی تالی فاسد دارد، مانند جرم انگاری نگهداری و استفاده از ماهواره که لازمه اثبات آنها نقض حریم خصوصی افراد است، نگارش درست جرائم و مجازات‌ها، قانون نویسی صحیح، درست جرم انگاری کردن. در این میان به شرح ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی، ماده ۶۵۲ قانون مجازات اسلامی-تعزیرات ۱۳۷۵، سیاست بزه پوشی در اسلام و قانون، ماده ۲۰۲ قانون آیین دادرسی کیفری، ماده ۱۰۲ قانون آیین دادرسی کیفری واین که چرا وکلاء در صدد کیفری کردن پرونده حقوقی هستند و زیان آن برای خودشان و فرزندانشان چه می باشد، مواد ۱۹۵ و ۱۹۷ قانون آیین دادرسی کیفری و ادله، بار اثبات، نحوه بار اثبات، ثبوت بار اثبات، اثبات حکم و موضوع بار اثبات و معیار اثبات می پردازند که توصیه اکید می شود حتماً گوش کنید.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

منبع:قضاوت‌آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

۲ نظر

  1. سپاس از زحمات شما ….لطفا اگر امکان دارد از دعوای مالکیت و خلع ید هم فایل درج کنید …

  2. با درود و تشکر از روحیه قدرشناسی شما
    بیش از چهل فایل صوتی آموزشی با موضوعات گوناگون حقوقی مربوط به دوره کارآموزی وکالت وکلاء دادگستری در دست ویرایش است که به مجرد اتمام هریک، در سایت منتشر خواهد. یشنهاد می شود، برای اطلاع از تاریخ دقیق انتشار فایل ها، از امکانات سایت استفاده نمایید.

صفحه‌بندی دیدگاه‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *