تازه‌‌های سایت
خانه >> وبلاگ >> شرح حال بزرگان ایرانی >> زندگی نامه محمد علی عبادی، نویسنده
دکتر محمدعلی عبادی
دکتر محمدعلی عبادی

زندگی نامه محمد علی عبادی، نویسنده

محمد علی عبادی، در سال ۱۲۸۷ (ش.) در همدان به دنیا آمد. دوره ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش به پایان رساند. پس از طی دوره تحصیلی مدرسه عالی ثبت، به استخدام دادگستری درآمد و در اداره كل ثبت مشغول به خدمت شد. چندی در شهرهای مختلف به انجام وظیفه پرداخت و سرانجام به ریاست كل ثبت شركتها منصوب شد و سالها در این سمت باقی ماند.

در سال ۱۳۳۰ (ش.) تجربه سالها كار خود را در قالب كتابی تحت عنوان «حقوق تجارت» تالیف و منتشر كرد. این كتاب، نخستین كتاب چاپ شده در زمینه حقوق تجارت بود و یكی از مراجع این رشته به شمار می‌آید و بارها تجدید چاپ شده است. از ثمرات تربیتی آقای عبادی، سركار خانم شیرین عبادی است كه از نوسندگان برجسته حقوقی و یكی از زنان سرشناس در امر قضاوت در تاریخ دادگستری ایران به شمار می‌رود.

دیگر آثار تالیفی و تحقیقی آقای عبادی عبارتند از: ۱- هزار كرور اشرفی ۲- اصلاحات ارضی در ایران ۳- ردی بر كتاب ۲۳ سال.

محمد علی عبادی، در اول فروردین ماه ۱۳۷۲ (ش.) پس از ۸۵ سال عمر پر تلاش، در تهران چشم از جهان فرو بست.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز به: زندگی نامه محمد علی عبادی

براي امتيازدهی، يکی از پنج ستاره‌‌‌‌های قسمت «امتياز کاربران» را انتخاب کنيد.

زندگی نامه دیگر مشاهیر ایران
امتیاز شما: ۴.۷۵ ( ۳ رأی)
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=18905

    درباره ی مدیر سایت

    فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *