تازه‌‌های سایت
خانه >> بیوگرافی >> بیوگرافی قضات دادگستری >> زندگی نامه دکتر سید ضیاءالدین نقاب؛ قاضی و وکیل دادگستری و مترجم
دکتر سید ضیاءالدین نقاب
دکتر سید ضیاءالدین نقاب

زندگی نامه دکتر سید ضیاءالدین نقاب؛ قاضی و وکیل دادگستری و مترجم

دكتر سید ضیاء الدین نقابت، یكی از وكلای مشهور دهه‌های ۴۰-۱۳۳۰ (ش.)، در سال ۱۲۸۲ (ش.) در تهران به دنیا آمد. پس از طی دوره ابتدایی و اخذ دیپلم از دبیرستان دارالفنون، به تحصیل در مدرسه عالی حقوق پرداخت و در سال ۱۳۰۶ (ش.) این دوره را به پایان رساند. در همین سال به اروپا رفت و سرانجام دكترای حقوق كیفری را دریافت كرد.

پس از بازگشت به ایران، وارد مشاغل قضایی دادگستری شد ولی در سال ۱۳۱۵ (ش.) از شغل قضایی كناره گیری كرد و تا پایان عمر به وكالت پرداخت. در كنار وكالت در دادگستری، به ترجمه سلسله كتابهای چهار جلدی “مطالعه نظری و عملی در حقوق جزا” تالیف پروفسور گارو همت گماشت. این كتاب بارها تجدید چاپ شده و مورد توجه قرار گرفته است.

دكتر سید ضیاء الدین نقابت در سال ۱۳۵۰ (ش.) در حالیكه به شمال كشور می‌رفت بر اثر سقوط بهمن، دچار سكته شد و دار فانی را وداع گفت.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

زندگی نامه دکتر سید ضیاءالدین نقاب

براي امتيازدهي، يکي از پنج ستاره‌‌‌ قسمت «امتياز کاربران» را انتخاب کنيد.

بیوگرافی مشاهیر حقوق ایران و جهان
امتیاز شما: ۴.۳۵ ( ۲ رأی)
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=19112

    درباره ی مدیر سایت

    فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *