تازه‌‌های سایت
خانه >> کشکول قضایی >> حکایت >> محکوم واقعی
آراء دادگاه حقوقی
محکمه

محکوم واقعی

درکانادا پیرمردی را به خاطر دزدیدن نان به دادگاه احضار کردند. پیرمرد به اشتباه خود اعتراف کرد ولی کار خودش را اینگونه توجیه کرد: “خیلی گرسنه بودم و نزدیک بود بمیرم.”

قاضی گفت: تو خودت می‌دانی که دزد هستی و من ده دلار تو را جریمه می‌کنم و می‌دانم که توانایی پرداخت آن‌را نداری، به همین خاطر من جای تو جریمه را پرداخت می‌کنم.

درآن لحظه همه سکوت کرده‌بودند و دیدند که قاضی ده دلار از جیب خود درآورد و درخواست کرد به خزانه بابت حکم پیرمرد پرداخت شود.

سپس ایستاد و به حاضرین در جلسه گفت: همه شما محکوم هستید و باید هرکدام ده دلار جریمه پرداخت کنید، چون شما در شهری زندگی می‌کنید که فقیری مجبور می‌شود تکه نانی دزدی کند.

درآن جلسه دادگاه ۴٨٠ دلار جمع شد و قاضی آن را به پیرمرد بخشید.
منبع: قضاوت‌آنلاین

محکوم واقعی

برای امتیازدهی، یکی از پنج ستاره‌‌‌‌ها در قسمت «امتیاز کاربران» را انتخاب کنید.

مشاهده کشکول قضایی
امتیاز شما: ۴.۳۵ ( ۲ رأی)

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=19213

درباره ی مدیر سایت

دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... که فاقد آن ایرادات باشد را تأسیس نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *