تازه‌‌های سایت
خانه >> مشاوره >> مشاوره قضایی در امور کیفری >> نحوه وصول دیه از پزشک محکوم علیه (مشاوره قضایی ۹)
مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

نحوه وصول دیه از پزشک محکوم علیه (مشاوره قضایی ۹)

سئوال از خانم س.:

سلام، سوالی داشتم راجع به اجرا کردن حکم در اجرای احکام. من الان حدود ۴۲ روزه نامه‌ام در اجرای احکامه، ولی هنوز حکم پرداحت دیه انجام نشد. می‌خواستم ببینم چرا باید اینقدر طول بکشه و مراجعه هم به دفتر اجرای احکام داشتم، میگن دکتر خاطی نامه را برده برای بیمه تا مراحل انجام کار دو ماه زمان می‌بره. می‌خواستم ببینم با توجه به امکانات الکترونیکی بروز، چطور ممکنه دو ماه طول بکشه، اصلاً چه اهرم فشاری روی این دکتر هست؟ چرا اجرای احکام پیگیری نمیکنه تا ببینه در چه مرحله‌ایه؟؟ و در نهایت به کجا باید انتقاد کرد، حداقل اهرم فشاری به کارمندان اجرای احکام بیاد.

یک سوال دیگر هم دارم و اینکه بعد از پیگیری تلفنی از بیمه، فهمیدم این پزشک قرار دادشو با بیمه تمدید نکرده از پاییز سال ۹۵ و این حکم دیه هم از بیمه اون زمانی که بوده کسر میشه، حالا مشکل اینه که من یه شکایت دیگه مطرح کردم برای پرداخت هزینه های درمان مازاد بر دیه، حالاً اگر حکم صادر بشه ایشون که بیمه نیست، من چطوری می‌تونم دیه حکممو وصول کنم و ممکنه از کارش هم در درمانگاه بره، آیا می‌تونم الان ممنوع الخروجش کنم و چطوری مالشو، بفهمم که توقیفش کنم؟ خیلی ممنون، با تشکر.

پاسخ از ما

با توجه به دو پرسش شما که تا حدودی شیوه اجرایی متفاوت و نیازمند شرح مشروح می‌باشند، بدواً نسبت به قسمت اول که ناظر به نحوه وصول دیه از محل بیمه مسئولیت پزشک محکوم علیه‌ است، می‌پردازیم و آنگاه نسبت به چگونگی وصول دیه از پزشکی محکومی که فاقد پوشش بیمه مسئولیت می‌باشد و راهکارهای قانونی متصور در این خصوص با بهره‌مندی از تجربه عملی بدست آمده، خواهیم پرداخت که انشاءالله راهگشا خواهد بود.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

منبع: قضاوت آنلاین

نحوه وصول دیه از پزشک محکوم علیه

براي امتيازدهي، يکي از پنج ستاره‌‌‌ قسمت «امتياز کاربران» را انتخاب کنید.

مشاهده دیگر مشاوره‌های قضایی در امور کیفری
امتیاز شما: ۴.۵۷ ( ۳ رأی)
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=19225

    درباره ی علیرضا مرادی

    کارشناس ارشد حقوق خصوصی، با پیشینه‌ی قضایی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.»

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *