تازه‌‌های سایت
خانه >> بیوگرافی >> بیوگرافی اساتید حقوق >> زندگی نامه دکتر عبدالمجید امیری قائم مقامی، استاد علم اداره و حقوق اداری
دکتر عبدالمجید امیری قائم مقامی
دکتر عبدالمجید امیری قائم مقامی

زندگی نامه دکتر عبدالمجید امیری قائم مقامی، استاد علم اداره و حقوق اداری

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱ و ۴۲ دقیقه ق.ظ

دكتر عبدالمجید قائم مقامی، در سال ۱۲۹۷ (ش.) در تهران به دنیا آمد. دوره ابتدایی و متوسطه را در این شهر به پایان رساند و در رشته علمی به رتبه اول دست یافت. ابتدا به دانشكده افسری رفت و پس از مدتی به تحصیل حقوق روی آورد. در سال ۱۳۲۷ (ش.) با رتبه اول در رشته قضایی از دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران لیسانس قضایی گرفت. آنگاه با ارائه پایان نامه “تقصیر خطر و رابطه علت و معلولی در مسئولیت مدنی” موفق به دریافت دكترای حقوق از دانشكده حقوق دانشگاه ژنو شد. سپس برای تكمیل و گسترش تحصیلات خود به امریكا رفت و در دانشكده حقوق و علوم اداری كالیفرنیای جنوبی به فراگیری علوم اداری و حقوقی پرداخت. سرانجام با ارائه پایان نامه “چگونگی به كار بردن روش امریكایی اداره صنعت و تجارت در ایران به وسیله كمیسیونهای قانونگذاری كه مستقل در حكومت و خود حاوی قوه قضائیه، مقننه و مجریه است» به درست مدال درجه یك علمی و دكترای علوم اداری نائل شد.

در اواسط دهه ۱۳۳۰ به ایران بازگشت و به عضویت رسمی هیئت علمی دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران درآمد. ایشان تا زمان بازنشستگی به تدریس حقوق مدنی، اصول علم اداره و حقوق اداری در سطوح مختلف دانشگاهی پرداخت. از وی آثاری در زمینه حقوق اداری و حقوق مدنی منتشر شده است.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *