خانه >> بیوگرافی >> بیوگرافی اساتید حقوق >> زندگی نامه دکتر منوچهر طباطبایی مؤتمنی، استاد حقوق عمومی و وکیل دادگستری
دکتر منوچهر طباطبایی مؤتمنی
دکتر منوچهر طباطبایی مؤتمنی

زندگی نامه دکتر منوچهر طباطبایی مؤتمنی، استاد حقوق عمومی و وکیل دادگستری

دكتر منوچهر طباطبایی مؤتمنی، در سال ۱۳۰۳ (ش.) در تبریز به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش به پایان رساند. در سال ۱۳۲۱ (ش.) وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد و در سال ۲۵-۱۳۲۴ (ش.) در رشته قضایی فارغ التحصیل شد. در همین سال به دانشكده حقوق دانشگاه سوربن رفت و در سال ۳۱-۱۳۳۰ (ش.) با ارائه پایان نامه “بررسی تاریخ حقوق عمومی ایران باستان از ابتدا تا اول دوره ساسانیان” موفق به دریافت دكترای حقوق و سپس دانشنامه تاریخ و زبان و ادبیات فرانسه شد.

در سال ۱۳۳۱ (ش.) به ایران بازگشت و با عنوان دانشیار كرسی تاریخ در دانشكده ادبیات دانشسرای عالی تبریز، مشغول به تدریس شد. پس از مدتی به تهران آمد و در سال ۱۳۳۴ (ش.) با سمت وكیل دادگستری و مشاور حقوقی شركت نفت به كار پرداخت. در سال ۱۳۳۶ (ش.) صلاحیت ایشان برای احراز كرسی حقوق اداری دانشكده حقوق دانشگاه تهران به تصویب رسید و از آن تاریخ، به تدریس دروس حقوق اداری، حقوق اساسی تطبیق و دادرسی اداری، در سطوح مختلف دانشگاهی پرداخت.

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر طباطبایی موتمنی عبارتند از: ۱- تاریخ حقوق عمومی ایران باستان ۲- تحول ۵۰ ساله رویه قضایی شورای دولتی فرانسه (به زبان فرانسه) ۳- تمركز و عدم تمركز اداری ۴- حقوق اداری ۵- شاه در عصر هخامنشیان (مطالعه تاریخی و حقوقی به زبان فرانسه) ۶- آزادیهای عمومی و حقوق بشر.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از مبارکیان، عباس، چهره ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *