خانه >> نظریات >> نظریات مشورتی در امور حقوقی >> نظریات در موضوعات دیگر حقوقی >> قضات ملزم به امضاء دفتر حضور و غیاب، کشیدن کارت یا اثر انگشت در سیستم حضور و غیاب نیستند (نظریه مشورتی شماره ۴۸۴۱ اداره کل حقوقی قوه قضاییه)
اداره کل حقوقی قوه قضاییه
اداره کل حقوقی قوه قضاییه

قضات ملزم به امضاء دفتر حضور و غیاب، کشیدن کارت یا اثر انگشت در سیستم حضور و غیاب نیستند (نظریه مشورتی شماره ۴۸۴۱ اداره کل حقوقی قوه قضاییه)

سئوال:

آیا قضات الزام به اعلام ورود و خروج در محل کار و ثبت آن از طریق سیستم حضور غیاب دارند یا خیر؟ در صورت عدم ثبت آن از طریق سیستم حضور غیاب و یا عدم ثبت نام در دفاتر [حضور و غیاب]، آیا مراتب تخلف قضایی موضوع “قانون نظارت بر رفتار قضایی” محسوب می شود، می باشد یا خیر؟

نظریه مشورتی شماره ۷/۴۸۴۱ مورخ ۶/۱۲/۱۳۹۰ اداره کل حقوقی قوه قضایی

چنانچه از مفاد «ماده یک و تبصره ماده ۵ و عنوان آیین نامه مربوط به حضور و غیاب کارکنان دولت مصوب ۱۳۶۵» مستفاد می شود، آیین نامه مربوط به دستگاه اجرایی است و شامل قضات نمی شود. همچنین در قانون نظارت بر رفتار قضایی نیز، قضات ملزم به اعلام ورود و خروج در محل کار و ثبت آن از طریق سیستم های کامپیوتری نگردیده اند.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *