تازه‌‌های سایت
خانه >> قوانین >> دیگر قوانین کیفری >> قانون تعاون قضایی
قانون موضوعه کشوری

قانون تعاون قضایی

قانون تعاون قضایی ‌مصوب ۲۴ تیر ماه ۱۳۰۹ مصوب کمیسیون عدلیه مجلس شورای ملی

‌ماده واحده – محاکم عدلیه و مستنطقین ایران می‌توانند تقاضایی را که از طرف محاکم و یا مستنطقین ممالک خارجه راجع به استماع شهادت شهود‌ و یا تحقیقات دیگر از این قبیل از آنها می‌شود انجام دهند مشروط بر اینکه محاکم و مستنطقین مملکتی نیز که این تحقیقات را تقاضا می‌نمایند نظیر این‌ تقاضا را از طرف محاکم و مستنطقین ایران بپذیرند.

‌چون به موجب قانون مصوب ۲۸ فروردین ماه ۱۳۰۹ “‌وزیر عدلیه مجاز است کلیه لوایح قانونی را که به مجلس شورای ملی پیشنهاد می‌نماید پس از‌ تصویب کمیسیون قوانین عدلیه به موقع اجرا گذارده و پس از آزمایش آنها در عمل نواقصی را که در ضمن جریان ممکن است معلوم شود رفع و قوانین‌ مزبوره را تکمیل نموده ثانیاً برای تصویب به مجلس شورای ملی پیشنهاد نماید” علیهذا (‌قانون تعاون قضایی) مشتمل بر یک ماده که در تاریخ بیست و‌ چهارم تیر ماه یک هزار و سیصد و نه شمسی به تصویب کمیسیون قوانین عدلیه مجلس شورای ملی رسیده قابل اجرا است.

‌رییس مجلس شورای ملی – دادگر

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از روزنامه رسمی، سال هفتاد و یک، شماره ۲۰۵۲۴، ویژه نامه شماره ۸۰۲، سه شنبه مورخ ۲ شهریور ۱۳۹۴

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=2161

درباره ی مدیر سایت

دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و … که فاقد آن ایرادات باشد را تأسیس نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *