تازه‌‌های سایت
خانه >> قوانین >> دیگر قوانین کیفری >> ماده واحده قانون تشدید مجازات کبوترپرانی مصوب ۱۳۵۳ با اصلاحیه و الحاق بعدی
کبوترپرانی
کبوترپرانی

ماده واحده قانون تشدید مجازات کبوترپرانی مصوب ۱۳۵۳ با اصلاحیه و الحاق بعدی

ماده واحده قانون تشدید مجازات کبوترپرانی مصوب ۱۵ خرداد ۱۳۵۳ مجلس شورا با اصلاحیه و  الحاق بعدی

‌ماده واحده – به منظور تأمین حفاظت پرواز هواپیماها هر کس در شعاع چهل کیلو متری فرودگاه‌ها و همچنین در مناطقی که از طرف وزارت جنگ‌ ممنوعه اعلام گردد مبادرت به کبوترپرانی نماید به سه سال حبس تأدیبی محکوم خواهد شد.

‌تبصره۱ (اصلاحی ۱۳۵۳/۵/۸)- وزارت جنگ محل فرودگاه‌ها و نقاط ممنوعه را وسیله یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار مرکز به اطلاع عموم می‌رساند و پس از انقضاء ‌پانزده روز از تاریخ انتشار آگهی، اقدام به کبوترپرانی مستوجب مجازات مذکور در این قانون خواهد بود.

‌تبصره ۲ (الحاقی ۱۳۵۳/۵/۸)- نگهداری و پرورش کبوتر در حدود و مناطق مذکور در این ماده منوط به تحصیل پروانه است که در حوزه استحفاظی شهربانی از طرف‌ شهربانی کشور و در حوزه استحفاظی ژاندارمری از طرف ژاندارمری کشور صادر می‌شود.

‌شرایط و ترتیب صدور پروانه به موجب آیین‌نامه‌ای که از طرف وزارت کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید تعیین می‌شود.

‌هر کس بدون پروانه مبادرت به نگهداری و پرورش کبوتر در حدود و مناطق مزبور نماید به حبس جنحه‌ای تا شش ماه محکوم می‌شود.

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از روزنامه رسمی

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=21746

درباره ی علیرضا مرادی

قاضی سابق دادگستری و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات چندین ساله قضایی خود را به همراه مطالعات مفید دیگر، با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *