خانه » آراء » آراء حقوقی شعب دیوان » دادگاه صالح تعیین قیم برای صغیر مقیم ایران (رأی وحدت رویه شماره ۲۲۴ هیأت عمومی دیوان عالی کشور)
هیأت عمومی دیوان عالی کشور در امور حقوقی
هیأت عمومی دیوان عالی کشور در امور حقوقی

دادگاه صالح تعیین قیم برای صغیر مقیم ایران (رأی وحدت رویه شماره ۲۲۴ هیأت عمومی دیوان عالی کشور)

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹ و ۵۰ دقیقه ب.ظ

قضاوت آنلاین: در ارتباط با موضوع حاضر رأی وحدت رویه، به رأی وحدت رویه شماره ۷۵۳ هیأت عمومی دیوان عالی کشور با موضوع: عزل و تعیین قیّم جدید و تعیین قیّم موقت و سایر امور محجور که راجع به دادگاه است که بدواً تعیین قیم کرده باشد، نیز مراجعه شود.

رأي وحدت رويه شماره ۲۲۴ مورخ ۲۷/۷/۱۳۲۳ هبأت عمومی دیوان عالی کشور در خصوص مرجع تعیین قیم برای صغیر مقیم ایران

«بر طبق ماده (۴۸) قانون امور حسبي امور قيمومت نسبت به محجوري كه اقامتگاه او در ايران مي‌باشد با دادگاه شهرستاني است كه اقامتگاه محجور در حوزه آن مي‌باشد بنابراين مرجع تعيين قيم براي صغير مقيم ايران دادگاه شهرستاني است كه اقامتگاه صغير در حوزه آن باشد اعم از اين كه اقامتگاه پدر صغير كه فوت شده در آن جا بوده يا نبوده است.»

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *