تازه‌‌های سایت
خانه >> بیوگرافی >> بیوگرافی اساتید حقوق >> زندگی نامه دکتر سید محسن صدر زاده افشار، قاضی دادگستری و استاد آیین دادرسی مدنی
دکتر سید محسن صدر زاده افشار
دکتر سید محسن صدر زاده افشار

زندگی نامه دکتر سید محسن صدر زاده افشار، قاضی دادگستری و استاد آیین دادرسی مدنی

دكتر سید محسن صدرزاده افشار، در اسفندماه ۱۳۱۰ (ش.) در ارومیه به دنیا آمد. دوره ابتدایی و سیكل اول متوسطه را در ارومیه به پایان رساند. در سال ۲۹-۱۳۲۸ (ش.) سال ششم رشته ادبی را با رتبه اول در دبیرستان دارالفنون گذراند. در سال ۱۳۲۹ (ش.) وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۳۳ (ش.) تصدیق جرم شناسی و در سال ۱۳۳۴ (ش) لیسانس قضایی دریافت كرد. در همین سال به استخدام وزارت دادگستری درآمد و ده سال در سمت‌های مختلف قضایی انجام وظیفه كرد.

دکتر افشار در اواخر دهه ۱۳۴۰ (ش.) به فرانسه رفت و در سال ۱۳۵۰ (ش.) با ارائه پایان نامه «كودكان نامشروع و خانواده» موفق به دریافت دكترای حقوق از دانشكده حقوق دانشگاه پاریس شد.

پس از بازگشت به ایران، به هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه تهران پیوست و به تدریس آیین دادرسی مدنی و ادله اثبات دعوی مشغول شد.

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر صدر زاده افشار عبارتند از:

۱- سه دوره آیین دادرسی مدنی و بازرگانی

۲- ادله اثبات دعوی

۳- مقاله‌های حقوقی متعدد كه در نشریات حقوقی داخلی و خارجی به چاپ رسیده‌اند.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از  کتاب چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷، انتشارات پیدایش

بیوگرافی دکتر سید محسن صدر زاده افشار

بیوگرافی تا چه میزان کاربر را با شخصیت آشنا می‌کند

برای امتيازدهی به مطلب، يکی از پنج ستاره‌‌‌‌های قسمت «امتياز کاربران» را انتخاب کنيد.

امتیاز شما: اولین کاربری باشید که امتیاز می دهید!
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=22427

    درباره ی مدیر سایت

    فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *