تازه‌‌های سایت
خانه >> نشریات >> معرفی نشریه دوفصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی (علمی – پژوهشی)
دو فصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی
دو فصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی

معرفی نشریه دوفصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی (علمی – پژوهشی)

آخرین ویرایش: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۹ و ۴۰ دقیقه ق.ظ

تاریخچه

تاریخچه: در دی ماه سال ۱۳۷۰ کمیته‌ای منتخب از اساتید دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد تصمیم به راه‌اندازی مجله‌ای در این دانشکده گرفتند و در آن ماه سال ۱۳۷۱ با معرفی سردبیر، مدیر مسول و اعضاء هیات تحریریه به این امر جامعه عمل پوشاندند. در مورخ ۲/۷/۷۳ اولین درخواست صدور پروانه نشر توسط آقای دکتر محمد حسین مهدوی عادلی به اداره ارشاد اسلامی مشهد ارسال گردید و در پی آن در تاریخ ۸/۱۰/۱۳۷۷ پروانه انتشار به شماره ( ۱۰۳۵۲/۱۲۴ ) برای این مجله صادر گردید. این در حالی بود که اولین شماره مجله دانش وتوسعه در بهمن ماه سال ۱۳۷۳ به چاپ رسید و سرانجام پس از مدتها تلاش بی وقفه و پی‌گیر مدیر مسول، سردبیر و سایر دست اندرکاران محترم، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۳ مجله موفق به اخذ درجه علمی-پژوهشی از کمیسیون محترم بررسی نشریات علمی کشور گردیده است.

مجله علمی- پژوهشی دانش و توسعه پس از گذشت حدود بیست سال از زمان انتشار تاکنون تعداد قابل توجهی مقالات علمی – پژوهشی در حوزه علوم مختلف از جمله اقتصاد ، مدیریت، علوم سیاسی، حسابداری و حقوق ایران و جهان را منتشر نموده است و از این جهت نقش بسزایی را در ارتقای سطح مطالعات علمی پژوهشی کشور ایفاء نموده است. با توجه به مصوبات کمیسون محترم بررسی نشریات علمی پژوهشی کشور مبنی بر تفکیک مجلات و حرکت در جهت تخصصی شدن آنها، اخیراً اعضای محترم هیات تحریریه با توجه به آن‌که هر مجله علمی پژوهشی به ازاء هر ۵ سال سابقه، می‌تواند یک عنوان مجله جدید دیگر نیز منتشر نماید، تصمیم گرفتند تا امر فوق را اجرائی نمایند. لذا پس از طرح و بررسی مسأله در جلسات متعدد واخذ موافقت از کمیسیون محترم بررسی نشریات علمی کشور، مقرر گردید تا مجله دانش و توسعه، پس از این، ضمن حفظ امتیاز علمی خود، با سه عنوان جدید علمی – پژوهشی، به شرح زیر منتشر گردد:

۱- مجله دو فصلنامه اقتصاد و توسعه منطقه ای، با سردبیری آقای دکتر مصطفی سلیمی فر

۲- مجله دو فصلنامه اقتصاد پولی مالی، با سردبیری آقای دکتر محمود هوشمند

۳- مجله دو فصلنامه اقتصاد حقوقی با سردبیری آقای دکترحسین صابری

لذا ار کلیه‌ی دانش‌پژوهان، دست اندرکاران و فرهیختگان جامعه علمی کشور که در زمینه های مختلف علوم اقتصادی صاحب نظر واحیانا دارای مقاله می‌باشند، دعوت می‌شود تا با ارسال مقاله خود به سامانه مجلات علمی دانشگاه، ما را در پیشبرد اهداف علمی کشور و جامعه اسلامی یاری فرمایند.

حوزه و تخصص

حوزه مجله دانشنامه حقوق اقتصادی ، علوم انسانی را شامل می‌شود . این مجله مقالات تخصصی در زمینه علوم اقتصادی که به نحوی با قوانین مختلف مانند: حقوق و قوانین مصرف کننده، تولید کننده، تجارت، بازار، کالا، ارز، بانک، و… مرتبط باشد را مورد ارزیابی و پزیرش قرار می‌دهد.

مشخصات
عنوان نشریه: دانشنامه حقوق اقتصادی
نوع نشریه: علمی – پژوهشی
شاپا چاپی: ۲۳۲۲-۴۱۷۷
شاپا آنلاین: ۲۳۲۲-۴۱۷۷
صاحب امتیاز: دانشگاه فردوسی مشهد
ناشر: انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد
مدیر مسئول: دکتر سید حسین حسینی
سردبیر: دکترعبدالرضا جوان جعفری بجنوردی
مدیر اجرائی: محمد کدخدایی
تلفن: ۳۸۸۰۶۳۰۷ – ۰۵۱ – ۰۰۹۸
فکس: ۳۸۸۰۷۳۹۴- ۰۵۱ – ۰۰۸۹
آدرس: مشهد – میدان آزادی – پردیس دانشگاه فردوسی – دانشکده اقتصاد . دفتر مجله دانشنامه حقوق اقتصادی.

توجه! برای مشاهده آرشیو مقالات نشریه فوق با امکان دانلود مجزای هر مقاله و یا یکجای تمامی مقالات هر نشریه در یک فایل PDF، به پست «آرشیو نشریه دوفصلنامه دانشنامه حقوق اقتصادی (علمی-پژوهشی)» مراجعه کنید.

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از وب سایت نشریه دانشنامه حقوق اقتصادی

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=22621

درباره ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *