تازه‌‌های سایت
خانه >> کشکول قضایی >> خاطرات قضایی >> مرغ از قفس پرید، خاطره وکالتی
خاطرات

مرغ از قفس پرید، خاطره وکالتی

خاطره وکالتی از آقای علی مظاهر، وکیل دادگستری

وکیل محرم اسرار و رازدار مردم است. هرگز امور مربوط به پرونده ها را به خصوص با ذکر مشخصات و نام برای دیگران و به خصوص افرادی که طرفین دعوا را می شناسند بازگو نکنید. علاوه بر اینکه ممکن است این امر به زیان موکل تمام شود و اسراری مربوط به پرونده به گوش طرف مقابل برسد، هیچ کس به فردی که اسرار را فاش می کند اعتماد نخواهد کرد. ذکر یک خاطره شخصی شاید جالب باشد:

یکی از همکاران همسرم، با معرفی خود همسرم، به من مراجعه کرد و البته به همسرم گفته بود که برای یکی از دوستانش وکیل می خواهد. موکل در ابتدای جلسه از من خواست تا به همسرم نگویم مشکل مربوط به خود اوست، زیرا نمی خواهد در اداره کسی از مشکل خانوادگی وی باخبر شود. جلسه بسیار طولانی شد و پرونده هم از نظر مالی رقم قابل توجهی داشت و امکان پیشرفت پرونده نیز بسیار بالا بود. در اواخر صحبت، با توجه به اینکه از ساعت نرمال مراجعه من به منزل نیز گذشته بود، همسرم به موبایل من تماس گرفت و پرسید هنوز دفتر هستم یا نه. در پاسخ گفتم بله و موکل دارم و خانم فلانی اینجا تشریف دارند…

بلافاصله متوجه اشتباه خودم شدم. آما مرغ از قفس پریده بود. ناامیدانه تلاش کردم جبران مافات کنم. گفتم با دوستشون تشریف آوردند. اما … پرونده ای که داشتیم در مورد جزییات قرارداد مالی آن صحبت می کردیم، به خاطر همین اشتباه از دست رفت و موکل با من قرارداد نبست.

منبع: قضاوت آنلاین به نقل از سایت علمی دانشجویان ایران

مرغ از قفس پرید

میزان پندآموزی

امتیاز شما: ۴.۵۵ ( ۱ رأی)
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=22684

    درباره ی مدیر سایت

    فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *