تازه‌‌های سایت
خانه >> آراء >> قرارهای نهایی دادسرا >> فرم درخواست تعليق تعقیب متهم از سوی بازپرس و صدور قرار آن از سوی دادستان
تصمیم قضایی
تصمیم قضایی

فرم درخواست تعليق تعقیب متهم از سوی بازپرس و صدور قرار آن از سوی دادستان

درخواست تعلیق تعقیب از دادستان

سرپرست محترم دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه…تهران

احتراماً در خصوص پرونده كلاسه … اتهامي خانم طيبه…فرزند يوسف متهم به سرقت يك دستگاه تلفن همراه از خانم پريسا …فرزند رضا، نظر به تحقيقات انجام شده، با توجه به اين كه اتهام متهم سرقت موضوع ماده ۶۶۱ قانون مجازات اسلامي-تعزيرات و مجازات هاي بازدارنده مصوب ۲/۳/۱۳۷۵ مي باشد كه با توجه ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامي مصوب ۱۳۹۲ مجازات جرم او از درجه ۶ محسوب كه قابل تعليق است و نظر به اين كه متهم در مراحل تحقيقات مقدماتي به بزه ارتكابي اقرار نموده و اقرار وي مقرون به واقع نيز مي باشد و از طرفي برابر پاسخ مركز تشخيص هويت پليس آگاهي تهران، فاقد سابقه محكوميت كيفري موثر است و شاكي نيز به موجب صورتجلسه مورخ ۱۲/۶/۱۳۹۴ تنظيمي در كلانتري … تهران رضايت بدون قيد و شرط خود را نسبت به متهم اعلام داشته و متهم نیز تمايل خود را به تعليق تعقيب در كلانتري فوق اعلام نموده است، بنابه مراتب، اين شعبه در اجراي تبصره ۴ ماده ۸۱ قانون آيين دادرسي كيفري مصوب ۴/۱۲/۱۳۹۲ درخواست تعقيب متهم را دارد.

بازپرس شعبه … دادسراي عمومي و انقلاب ناحیه … تهران

قرار تعليق تعقيب

در خصوص اتهام خانم طيبه …فرزند يوسف مبني بر سرفت يك دستگاه تلفن همراه از خانم پريسا …فرزند…، با عنايت به اين كه جرم مذكور از جرائم تعزيري درجه شش مي باشد و شاكي اعلام گذشت كرده است و متهم فاقد سابقه محكوميت كيفري مي باشد. با موافقت متهم و در اجراي ماده ۸۱ قانون آيين دادرسي كيفري مصوب ۹۲ تعقيب وي به مدت دو سال تعليق مي شود. متهم مكلف است به مدت يكسال از رفت و آمد به باشگاه محل وقوع جرم ورزشگاه…خودداري نمايد در غير اين صورت قرار تعليق لغو و وفق مقررات با متهم برخورد خواهد شد. همچنين، چنانچه متهم در مدت تعليق به اتهام يكي از جرائم مستوجب حد، قصاص يا تعزير از درجه ۷ و بالاتر مورد تعفيب قرار گيرد و عليه او كيفرخواست صادر شود، قرار تعليق تعقيب لغو خواهد گرديد. قرار صادره ظرف مدت ۱۰ روز از تاريخ ابلاغ قابل اعتراض در دادگاه صالح مي باشد.

يزداني فر

از طرف معاون دادستان و سرپرست دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه…تهران

دفتر، مقرر است، در اجراي تبصره ۶ ماده ۸۱ قانون آيين دادرسي كيفري مراتب به اداره سجل كيفري اعلام شود.

منبع: قضاوت آنلاین

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=2285

درباره ی علیرضا مرادی

قاضی سابق دادگستری و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات چندین ساله قضایی خود را به همراه مطالعات مفید دیگر، با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *