تازه‌‌های سایت
خانه >> مقالات >> مقالات آیین دادرسی کیفری >> شرایط لازم برای تشکیل پرونده اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور
مقالات آیین دادرسی کیفری
مقالات آیین دادرسی کیفری

شرایط لازم برای تشکیل پرونده اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور

۱- درخواست اعاده دادرسی صرفاً در خصوص آرای صادره از محاکم دادگستری میسر می باشد.

بنابراین از آرایی مانند تصمیمات مراجع حل اختلاف، وزارت کار و امور اجتماعی، سازمان تعزیرات حکومتی، هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری و غیره نمی توان در دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی نمود.

۲- درخواست تشکیل پرونده اعاده دادرسی در دبیرخانه دیوان عالی کشور، تنها از سوی محکومین احکام کیفری قابل طرح است. بنایراین، احکام دعاوی حقوقی و احکام کیفری از ناحیه شکات پذیرفته نخواهدشد.

حتماً بخوانید: مدارک لازم برای تقدیم درخواست اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور

۳- تقدیم درخواست اعاده دادرسی به صورت غیرحضوری (ارسالی پستی) میسر نیست و در صورت ارسال چنین درخواست هایی، به آن‌ها ترتیب اثر داده نشده و بایگانی می شود.

۴- قرارهای منع تعقیب صادره از دادسراهای عمومی و انقلاب قابل اعاده دادرسی نیست.

۵- در خصوص پرونده های مربوط به مواد مخدر، درخواست اعاده دادرسی در صورتی پذیرفته می شود که احکام محکومیت صادره مربوط به پس از تاریخ ۲/۴/۱۳۹۴ باشد.

پیشنهاد ویژهعطف به ماسبق شدن قانون الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر تا قبل از صدور حکم قطعی

۶- تقدیم درخواست اعاده دادرسی می بایست از سوی محکوم علیه و یا وکیل وی که باید از وکلای پایه یک دادگستری باشد، انجام شود.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *