خانه >> آموزش صوتی >> آموزش صوتی قانون مجازات اسلامی >> اجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن،دکتر هما داودی گرمارودی
دکتر هما داودی گرمارودی
دکتر هما داودی گرمارودی

اجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن،دکتر هما داودی گرمارودی

مشخصات فایل:

ناماجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن (نقد و بررسی ماده ۳۴۶ قانون مجازات اسلامی ۱۳۷۰ و ماده ۵۳۵ قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ )

سخنران:  دکتر هما داودی گرمارودی

مکانکانون وکلای البرز

زمان: ۱۳۹۲

ناشر اولیهکانون وکلای دادگستری البرز با همکاری نیما جهانشیری

فرمت: mp3

حجم:  ۱۰:۵۹ مگابایت

مدت:  ۰۱:۰۱:۴۱ دقیقه

شرح مختصردر ابتداء خانم دکتر توصیه های کلیدی و مفیدی به کارآموزان وکالت می نماید که می تواند موفقیت آنان را تضمین کند. محور اصلی سخنرانی دکتر بر نقد و بررسی ماده ۳۶۴ قانون مجازات اسلامی ۱۳۷۰ که معادل آن ماده ۵۳۵ قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ می باشد، استوار است. برای ورود به بحث از مفاهیم فلسفی و حقوقی سبب آغاز و به تفاوت علت و سبب، تداخل اسباب در فقه و معادل آن در حقوق، اسباب عرضی و طولی به همراه بررسی برخی مواد قانون مجازات اسلامی و به ویژه در  قسمت های پایانی با نقل و نقد چند نمونه از آراء دیوان عالی کشور پرداخته و در نهایت راه حل پیشنهادی خود را برای برون رفت از اشکال ماده ۳۶۴ قانون مزبور ارائه می نمایند. به نظر باید این فایل را چند بار در فواصل زمانی متفاوت و با دقت گوش داد.

تذکر: با توجه به این که در زمان سخنرانی هنوز قانون مجازات اسلامی تصویب نشده بود، تدریس براساس پیش نویس قانون مجازات صورت گرفت. از آنجایی که در پیش نویس، معادل ماده ۳۶۴ قانون مجازات اسلامی ۱۳۷۰، ماده ۵۲۹ بود، مرتباً در سخنرانی از این ماده یاد می شود اما چون در قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ شماره ماده ۵۲۹ پیش نویس به شماره ۵۳۵ تغییر یافت، کاربران برای رفع شبهه عدم وجود ماده معادل در قانون جدید و بی ثمری بحث، باید آن را مدنظر قرار دهند.

کاربر گرامی! در صورت وجود مشکل در پخش آنلاین یا دانلود فایل اینجا کلیک نمایید. در صورت خرابی لینک ها در بخش نظرات همین پست اعلام تا اصلاح شود. ضمناً برای مشاهده سایر آموزش های صوتی در سایت می توانیید اینجا مراجعه نمایید.

منبع: قضاوت آنلاین

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...

لینک کوتاه به مطلب فوق

http://www.ghazavatonline.com/?p=3092

درباره ی مدیر سایت

دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... که فاقد آن ایرادات باشد را تأسیس نمایم که به لطلف خدا در سال گذشته میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *