تازه‌‌های سایت
خانه >> آموزش صوتی >> آموزش صوتی قانون مجازات اسلامی >> فایل صوتی اجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن، دکتر هما داودی گرمارودی
دکتر هما داودی گرمارودی

فایل صوتی اجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن، دکتر هما داودی گرمارودی

قضاوت آنلاین: تاکنون از سلسله مباحث نقد و بررسی قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ از خانم دکتر هما داودی گرمارودی، فایل های صوتی مرور زمان در قانون مجازات اسلامی، رویکردهای قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ ، تغییرات در قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۴ ، مجازات اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی را در قضاوت آنلاین منتشر کردیم و امروز اجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن را آماده دانلود کردیم.

سلسه مباحث نقد و بررسی قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱

مشخصات فایل:

ناماجتماع اسباب و ضابطه تشخیص سبب ضامن (نقد و بررسی ماده ۳۴۶ قانون مجازات اسلامی ۱۳۷۰ و ماده ۵۳۵ قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ )

سخنران:  دکتر هما داودی گرمارودی

مکانکانون وکلای دادگستری البرز

زمان: ۱۳۹۲

ناشر اولیهکانون وکلای دادگستری البرز

بازنشر: قضاوت آنلاین

فرمت: mp3

حجم:  ۱۰:۵۹ مگابایت

مدت:  ۰۱:۰۱:۴۱ دقیقه

شرح مختصردر ابتداء خانم دکتر توصیه های کلیدی و مفیدی به کارآموزان وکالت می نماید که می تواند موفقیت آنان را تضمین کند. محور اصلی سخنرانی دکتر بر نقد و بررسی ماده ۳۶۴ قانون مجازات اسلامی ۱۳۷۰ که معادل آن ماده ۵۳۵ قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ می باشد، استوار است. برای ورود به بحث از مفاهیم فلسفی و حقوقی سبب آغاز و به تفاوت علت و سبب، تداخل اسباب در فقه و معادل آن در حقوق، اسباب عرضی و طولی به همراه بررسی برخی مواد قانون مجازات اسلامی و به ویژه در  قسمت های پایانی با نقل و نقد چند نمونه از آراء دیوان عالی کشور پرداخته و در نهایت راه حل پیشنهادی خود را برای برون رفت از اشکال ماده ۳۶۴ قانون مزبور ارائه می نمایند. به نظر باید این فایل را چند بار در فواصل زمانی متفاوت و با دقت گوش داد.

تذکر: با توجه به این که در زمان سخنرانی هنوز قانون مجازات اسلامی تصویب نشده بود، مبنای سخنرانی براساس پیش نویس قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ صورت گرفت. از آنجایی که در پیش نویس جایگزین ماده ۳۶۴ قانون مجازات اسلامی ۱۳۷۰، ماده ۵۲۹ قانون است، مرتباً در سخنرانی از این ماده یاد می شود اما چون در قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ شماره ماده ۵۲۹ پیش نویس به شماره ۵۳۵ تغییر یافت، کاربران برای رفع شبهه عدم وجود ماده معادل در قانون جدید و بی ثمری بحث، باید آن را مدنظر قرار دهند.

منبع: قضاوت آنلاین

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=3092

درباره ی مدیر سایت

دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... که فاقد آن ایرادات باشد را تأسیس نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *