تازه‌‌های سایت
خانه >> اخبار >> اطلاعیه ها >> راهنمای مشاوره حقوقی و قضایی در قضاوت آنلاین
مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

راهنمای مشاوره حقوقی و قضایی در قضاوت آنلاین

نظر به درخواست عده‌ای از کاربران سایت قضاوت آنلاین و اعضای کانال آن در فراهم سازی شرایط لازم برای طرح سئوالات حقوقی آنان و پاسخگویی از جانب اعضای تیم قضاوت آنلاین، ضمن اعلام ایجاد این امکان و بیان شرایط و ضوابط الزامی طرح سئوال و دریافت پاسخ آن به شرح زیر، تقاضا می شود، قبل از طرح سئوال خود، با مراجعه به دو بخش مشاوره در امور حقوقی و کیفری و یا از طریق جستجو در سایت، مشاهده نمایید که آیا پیشتر به سئوال مشابه پرسش شما پاسخ داده شد یا خیر، در صورت منفی بودن پاسخ به شرح زیر اقدام شود.

۱. در سایت قضاوت آنلاین و کانال آن ثبت نام نموده و عضو شوید و به هنگام طرح سئوال باید مشخصات نام کاربری خود در هریک را به مدیر کانال اعلام کنید.

۲. سئوال خود را تنها از طریق لینک تمایس با مدیر در کانال قضاوت آنلاین به همراه مشخصاتی که با آن در سایت قضاوت آنلاین و کانال آن ثبت نام نمودید، ارسال نمایید.

تذکر: بخش “تماس با ما” در سایت قضاوت آنلاین و نیز ایمیل سایت، تنها برای تماس با مدیر در غیر موارد مشاوره قضایی است. به سئوالاتی که از طریق تماس با مدیر کانال ارسال نشود، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

۳. به هنگام طرح سئوال، مشخصات، تحصیلات، شغل و محل سکونت خود، میزان آشنایی خود با مسائل حقوقی ، این که مشابه سئوال شما در سایت مطرح نشده است، بیان نمایید.

تذکر: این اطلاعات صرفاً برای آشنایی با شما در تعیین نوع و کیفیت پاسخگویی به سئوال است. مدیر سایت قضاوت آنلاین و کانال آن متعهد می‌شود که این اطلاعات صرفاً نزد شخص وی محرمانه باشد.

۴.  پرسش خود را بطور کامل با ذکر جزئیات بیان کنید و اگر مدارکی در ارتباط با آن دارید، ارسال نمایید.

۵. تا زمانی که سئوال رسیده مطالعه نشود، در انتظار مشاهده مدیر قرار دارد ولی پس از آن، از سوی مدیر کانال پیام خصوصی مبنی بر ملاحظه سئوال و چگونگی پاسخ به آن به متقاضی اعلام خواهدشد.

۶. با توجه به سئوالات متعدد واصله، سئوال شما در نوبت پاسخگویی قرار می‌گیرد.

۷. پس از آماده شدن پاسخ، مراتب به صورت خصوصی به اطلاع سئوال‌کننده خواهید رسید و اگر قرار شد در سایت منتشر شود، لینک متناظر با آن برای متقاضی ارسال می‌شود.

تذکر: به دلیل سهولت رسیدگی به سئوالات جدید، بعد از اعلام فوق، نام متقاضی از لیست تماس با مدیر کانال حذف خواهد‌شد اما این امکان برای وی وجود دارد تا اگر ابهامی در پاسخ دارد، در هر زمان که تمایل داشته باشد، مجدداً با مدیر مطرح نماید، مشروط بر این که تا آن زمان از عضویت در سایت قضاوت آنلاین و کانال آن خارج نشده باشد. طرح سئوال مجدد نیز مستلزم رعایت نکته اخیرالذکر است.

۸. با توجه به این که پاسخ قضاوت آنلاین به سئوال‌ها با لحاظ نکات حقوقی کاربردی، تغییرات قوانین و متناسب با رویه جاری مراجع قضایی ارائه می‌شود که بررسی یک یا چند پاسخ ما و مقایسه آن با دیگر وب سایت‌هایی که اقدام به مشاوره حقوقی می نمایند، مؤید کیفیت ادعایی است، با عنایت به درخواست کاربران در انتشار سئوال‌ و پاسخ‌های مشاوره قضایی در سایت و کانال قضاوت آنلاین جهت استفاده آنان و با لحاظ تجربه‌ی گذشته و فعلی ما در ارائه مشاوره در امور حقوقی و کیفری که تصدیق می‌کند، برخی سئوالات تکراری است، در نتیجه انتشار پاسخ‌ها می‌تواند دربردارنده چند فایده باشد. از یک طرف مانع طرح سئوالات تکراری شود و به این طریق فرصت بیشتری برای اعضای تیم قضاوت آنلاین جهت پاسخگویی به سئوالات غیرتکراری فراهم می‌شود و از طرف دیگر موجب ارتقاء دانش کاربران به مسائل حقوقی مبتلاء می گردد که خود عامل پیشگیرانه در بروز مشکلات حقوق آنان در آتی است. براین‌اساس، برخی سئوالاتی که واجد نکات فوق باشند، با رعایت حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی و محرمانه و با حذف آنچه را که خود سوال‌کننده شخصی و سری بداند، به همراه پاسخ آن‌ها در سایت قضاوت آنلاین منتشر شده و در کانال قضاوت آنلاین صرفاً سئوال به همراه لینک متناظر با پاسخ آن در سایت قرارخواهدگرفت. این شیوه معلول محدودیت های صفحه بندی متعدد در کانال تلگرام نیز است.

۹. پاسخ های ارائه شده تنها بیانگر دیدگاه‌های حقوقی اعضای تیم قضاوت آنلاین بوده و به هیچ وجه، مسئولیتی برای سایت قصاوت آنلاین و کانال آن، مدیر و اعضای تیم قضاوت آنلاین ایجاد نمی‌کند. هر نوع مسئولیت استفاده از پاسخ‌ها صرفاً بر عهده متقاضی مشاوره حقوقی و شخص استفاده کننده از آن می‌باشد.

۱۰- طرح سئوال به شیوه فوق، به منزله موافقت با تمامی شرایط بیان شده می‌باشد.

پیشنهاد می‌شود برای اطلاع از پرسش‌هایی که از قضاوت آنلاین به عمل می‌آید و پاسخ‌هایی که اعضای تیم آن به سئوالات می‌دهند، هم اکنون در خبرنامه سایت و کانال آن عضو شوید.

با تشکر

منبع: قضاوت‌آنلاین

امتیاز به: راهنمای مشاوره حقوقی و قضایی در قضاوت آنلاین

اهمیت موضوع
امتیاز شما: ۳.۹۸ ( ۶ رأی)

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=3581

درباره ی مدیر سایت

دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و … که فاقد آن ایرادات باشد را تأسیس نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

۱۶ دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید بخدا بهترین حرکت ممکن انجام میدهید ، چه خوب بود اگر امکاناتی فراهم شود که آراء در معرض مطالعه و بررسی قرار بگیرد تا همه چیز مشخص شود .

 2. با درود
  از حس قدرشناسی و توجه شما سپاسگزاریم. پیشتر بخش نقد و نظر در سایت راه اندازی شد که انشاء الله در آینده به غنای آن افزوده خواهد شد.

 3. قالب وردپرس

  سلام.
  استاد عزیز من چند روزه با سایتتون آشنا شدم و فوق العاده‌است.

 4. با درود
  از حسن نظر شما بسیار سپاسگزارم.

 5. پروژه معماری

  سلام استاد عزیز
  ممنون از متن کامل و توضیحات خوبتون عالی بود.

 6. با سلام
  از توجه و قدرشناسی شما تشکر می کنیم.

 7. با تشکر از راهنمایی جنابعالی

 8. با سپاس از شما و روحیه قدرشناسی‌تان.

 9. با سلام و عرض أدب :
  اگر مقدور ميباشد نحوه محاسبه خسارت تاخير تاديه،چگونه است و اگر فردى از بابت ٢ فقره چك يكى٦٣٠٠٠٠٠٠ريال تاريخ چك١٣٩٣/١٠/١٠و چك ديگر مبلغ ١٦٠٠٠٠٠٠٠ريال تاريخ ١٣٩٣/٨/٢٠ جمعاً٢٢٣٠٠٠٠٠٠ريال محكوم و تا به امروز فقط١٠ مليون تومان در دفعات متعدد پرداخت كرده است ضمناًهزينه ابطال تمبر دادرسى ٦٦٩٠٠٠٠ريال ميباشد حال حق ال وكاله وكيل برابر تعرفه نوشته شده و نيم عشر دولتى ١١١٥٠٠٠٠ريال ،با اين أوصاف فرد محكوم بخواهد تسويه حساب نمايد چه مبلغى بايد براى كل همه اينها پرداخت نمايد.
  ممنون از حسن توجه شما مدير محترم

 10. با سلام
  محاسبه خسارت تأخیر تأدیه بر مبنای شاخص بانک مرکزی که هر ساله توسط رئیس کل این بانک اعلام می‌گردد، محاسبه شود. برای اطلاعات بیشتر به پست شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران-شاخص تورم از سال ۱۳۱۵ الی ۱۳۹۵ مصوب رئیس کل بانک مرکزی مراجعه نمایید.

 11. ضمن سلام :
  از لطف و راهنمايى شما سروران نهايت تقدير و تشكر مى كنم .
  با احترام مجدد ناصر رجبى

 12. درود بر شما آقای رجبی و سپاس فراوان از روحیه قدرشناسی‌تان.

 13. سلام من سوال کیفری خودم را نوشته و فرستادم ولی error داد. نمیدانم چه جوری ارسال کنم. اگر لینک دیگری هست بفرمایید.

 14. با سلام
  در بند ۲ پست حاضر، بیان شد که سئوالات باید از طریق کانال قضاوت آنلاین ارسال شود مگر این که سئوال شما مربوط به مطالب یکی از پست های سایت باشد که در این صورت مجاز خواهید بود، در بخش “دیدگاه” همان پست سئوال خود را مطرح کنید.

 15. رامین نیکنامپور

  سلام ایا میتونم سوال حقوقی خودرا مطرح کنم ؟

 16. با سلام
  پاسخی که به hamid1336 داده شد را مطالعه و بر اساس آن اقدام کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *