خانه >> آموزش صوتی >> آموزش صوتی حقوق جزای اختصاصی >> فایل صوتی جایگاه دروغ در جرم جعل، دکتر عباس شیخ الاسلامی
دکتر عباس شيخ الاسلامي

فایل صوتی جایگاه دروغ در جرم جعل، دکتر عباس شیخ الاسلامی

قضاوت آنلاین: جایگاه دروغ در جرایم جعل و کلاهبرداری توسط کتر عباس شیخ‌الاسلامی، استادیار دانشگاه، رئیس سابق دانشکده حقوق و رئیس فعلی دانشگاه خراسان رضوی، وکیل دادگستری و عضو سابق دادگاه انتظامی کانون وکلای دادگستری در نشست قضایی قضات تهران تدریس شد. امروز قسمت اول آن را با عنوان “جایگاه دروغ در جرم جعل” آماده دانلود در سایت قضاوت آنلاین نمودیم. قسمت دوم آن با عنوان “جایگاه دروغ در کلاهبرداری” که حاوی نکات بسیار مهمی در خصوص کلاهبرداری است را هرگاه در سایت قراردهیم، لینک متناظر با آن در فوق فعال خواهد شد.

در آموزش حاضر دکتر عباس شیخ الاسلامی ضمن اشاره به دروغ در جرائم از چند منظر، دروغ در گفتار که باید مصادیق آن را در قوانین خاص جستجو کرد مثل شهادت کذب، دروغ در جعل در قانون مجازات اسلامی-تغزیرات ۱۳۷۵ که هسته اصلی جرم جعل را تشکیل می‌دهد و دروغ در رفتار که هسته اصلی جرم کلاهبرداری را تشکیل می دهد. در این فایل استاد به شرایطی که تحت آن دروغ می تواند هسته اصلی جرم جعل را تشکیل دهد و نیز گزارش خلاف واقع و تفاوت آن با جرم جعل که قابل تعمق به نظر می رسد و سپس مقایسه آنها با هم و جمع بندی مباحث می پردازد. توصیه می شود که حتماً حتماً آموزش را گوش دهید.

لطفاً برای دستری به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید و اگر از قبل عضو شدید، وارد کاربری خود شوید.

منبع: قضاوت آنلاین

درباره ی علیرضا مرادی

با سلام، قاضی دادگستری تهران و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات چندین ساله قضایی خود را به همراه مطالعات مفید دیگر، با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است».

۴ دیدگاه

 1. کامیار سلیم

  با سلام و دعای خیر
  خیلی عالی و فوق العاده جرم جعل رو بررسی کرده اند. لطفا و خواهشا قسمت دوم سخنرانی هم در ارتباط با کلاهبرداری هست در سایت قرار دهید

  • درود
   ضمن ابراز خرسندی از این که آموزش استاد برای شما مفید واقع شد و تشکر از پیگیری تان.
   فایل صوتی آموزش دوم استاد که به بحث دروغ در کلاهبرداری می پردازد، حاوی نکات بسیار مهم و فوق‌العاده کاربردی است.
   این فایل قریب به دو ساعت آموزش است که به جهت حجم بالای آن و مقدم شدن برخی از آموزش صوتی و انتشار مطالب دیگر در سایت، ویرایش و در نتیجه انتشار آن تاکنون به تأخیر افتاد. با توجه به علاقمندی شما و درخواست برخی از دیگر از کاربران که از طریق کانال قضاوت آنلاین و ایمیل پیگیر آن شدند، تلاش می شود در اواخر ماه جاری و یا اوایل ماه بعد آن را آماده انتشار نمایم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً به معادله ریاضی پاسخ صحیح دهید. محدوديت زماني آزار دهنده است.لطفاً کد امنيتي را مجدد بازگذاري کنيد.