خانه >> اخبار >> اخبار فناوری >> مایکرو بیت
BBC Micro bite

مایکرو بیت

اگر علاقمند اخبار فناوری اطلاعات بوده باشد، بخاطر داردی که در تابستان سال گذشته بی بی سی اعلام کرد که در حال تهیه مایکروبیت و عرضه آتی آن بین دانش آموزان مدرسه است که می توان برنامه نویسی به طریقه جدید (به صورت کشیدن و رها کردن) را انجام داد.

در سال جاری مایکروبیت از سوی BBC عرضه و قرار است بین یک میلیون شاگرد مدرسه عرضه شود. علت این امر الهام بخشی به نسل تازه ای از برنامه نویسان و شناسایی نخبگان در این حوزه عنوان شد!

مایکروبیت یک کامپیوتر نیست بلکه روی خودش نمایشگر LED، دماسنج، حسگر حرکت، قطب نما و امکان اتصال بلوتوث و همچنین کانکتورهایی دارد که به آن امکان می دهد دستگاهای دیگر را  هدایت کند، مشابه آن BBC Micro بود.

مایکروبیت به رایانه متصل شده و با آن می توان ظرف چند دقیقه ساخت برنامه های کوتاه را یاد گرفت.برنامه هایی که یک شی را به یک کارت نامدار، یک ربات مسابقه ای و یا یک سفیه فضایی تبدیل می کند. مایکروبیت بیشتر به مقدمه ای برای آشنایی با برنامه نویسی شباهت دارد. گفته می شود از آنجایی که مایکروبیت دیر عرضه شده است امکان استفاده از آن در سال تحصیلی جدید ممکن نخواهد شد!

منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش و نشر الکترونیکی مطالب حقوقی به همراه آموزش های صوتی و ویدیویی

درباره ی مدیر سایت

دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... که فاقد آن ایرادات باشد را تأسیس نمایم که به لطلف خدا در سال گذشته میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

مطلب پیشنهادی

فیسبوک و مارک الیوت زاکربرگ

فیسبوک چگونه افکار عمومی مردم جهان را هدایت می کند؟

قضاوت آنلاين: به تازگي فاش شد، تيم ناظران فيسبوک با نام «نگهبانان خبر» گرايش سياسي ليبرال دارند و خبرهاي محافظه کاران را غربال مي کنند اما مارک زاکر برگ آن را تکذیب کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً به معادله ریاضی پاسخ صحیح دهید. محدوديت زماني آزار دهنده است.لطفاً کد امنيتي را مجدد بازگذاري کنيد.