تازه‌‌های سایت
خانه >> آموزش صوتی >> آموزش صوتی آیین دادرسی مدنی >> دعوای خلع ید و ارکان آن،محمد حسن اُمِّی
محمد حسن اُمِّی

دعوای خلع ید و ارکان آن،محمد حسن اُمِّی

مشخصات فایل صوتی:

نامارکان دعواي خلع يد در حقوق ايران

مدرس: آقاي محمد حسن اُمِّي؛ رئيس شعبه ۱۰ دادگاه تجديدنظر استان تهران و مدرس دانشگاه

تاریخ: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴

ساعت: ۱۴:۳۰

مکان: ميدان هفت تير، خيابان کريم خان زند، خيابان خردمند جنوبي، نبش کوچه جمال، شماره ۱۹

فرمت: mp3

حجم: ۲۲:۰۹ مگابایت

مدت:  ۰۱:۴۰:۱۰ دقیقه

ناشر اولیه: سازمان بسیج حقوقدانان

شرح مختصردعوای خلع ید از دعاوی مهم و مطرح محاکم است که بعضاً با دعاوی دیگر نظیر دعوای تصرف عدوانی، دعوای الزام به تحویل مبیع، دعوای تخلیه ید اشتباه مي شود. ارکان اين دعواي چيست؟ اساسا مفهوم مالکيت چیست و چگونه قابل احراز است؟ آيا دعواي خلع يد دارنده‌ی حکم تنفيد معامله يا اثبات مالکيت مسموع است؟ خلع ید در املاک مشاعي در فروض مختلف آن چگونه صورت مي گيرد؟ آیا دعوای خلع ید مختص اموال غیرمنقول است یا در اموال منقول هم صادق است؟ افراز عملی و تقسیم نامه چیست و آیا در دعوای خلع ید قابل استناد است؟ احکام خلع ید ناظر به کدامیک از اموال منقول و غیرمنقول است، چرا؟ حکم خلع ید ناظر به مال غیرمنقول است یا شامل محکوم علیه نیز می شود؟ پاسخ به اين پرسش ها به همراه شرح مواد ۲۲، ۴۶، ۴۷ و ۴۸ قانون ثبت و مواد ۱۵۸ و ۴۲۴ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی، مواد ۱۸و ۳۰۸ قانون مدنی و مواد ۴۳ و ۴۴ قانون اجرای احکام مدنی عمده مباحثی است که آقاي محمد حسن امي در چهلمين نشست اعضاء و ساير حقوقدانان سازمان بسیج حقوقدانان مورد بحث قرار داده اند. ایشان مباحت مهم را به ساده ترین لسان و با مثال های متعدد به شیوایی بیان می نمایند. چنانچه در خصوص پرسش های فوق ابهامی دارید، پبشنهاد ی شود این فایل را چند بار همراه با یاداشت نکات مهم و کلیدی بدقت گوش کنید.

کاربر گرامی! در صورت وجود مشکل در پخش آنلاین یا دانلود فایل اینجا کلیک شود. در صورت خرابی لینک در بخش نظرات همین پست اعلام تا اصلاح شود. برای مشاهده سایر آموزش های صوتی اینجا کلیک نمایید.

منبع: قضاوت آنلاین

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=6340

درباره ی مدیر سایت

دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... که فاقد آن ایرادات باشد را تأسیس نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *