خانه >> بیوگرافی >> بیوگرافی قضات دادگستری >> زندگی نامه دکتر محمود آخوندی اصل
دکتر محمود آخوندی اصل
دکتر محمود آخوندی اصل

زندگی نامه دکتر محمود آخوندی اصل

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲ و ۲۵ دقیقه ق.ظ

دكتر محمود آخوندی اصل، فرزند حسین آخوندی، در سال ۱۳۱۲ (ش.) در اهر به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در دبستان سمش و سیكل اول متوسطه را در دبیرستان شیخ شهاب الدین شهر اهر و سیكل دوم متوسطه را در دبیرستان لقمان تبریز به پایان رساند و با رتبه اول دیپلم گرفت (۱۳۳۲ ش.).

وی در كنار تحصیلات مقدماتی، به فراگیری علوم دینی در مسجد جامع تبریز تا حد دوره سطح سوم پرداخت. در سال ۱۳۳۳ (ش.) وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۳۶ (ش.) با درجه ممتاز موفق به دریافت لیسانس قضایی شد. در همین سال راهی سوئیس شد و در دانشكده حقوق دانشگاه نوشاتل به ادامه تحصیل پرداخت و سرانجام با ارائه پایان نامه «تاثیر سنتهای مذهبی در حقوق جزایی ایران» دكترای حقوق جزا را دریافت كرد. بعدها، دوره‌های تخصصی جرم شناسی را در دانشگاه تهران و دانشگاه نوشاتل و همچنین دوره مطالعه سیستم دادرسی امریكا را در امریكا به پایان رساند (۱۳۵۳ ش.) و گواهینامه‌های علمی مربوطه را دریافت كرد.

گوش کنیداتوبیوگرافی صوتی دکتر محمود آخوندی اصل

دكتر آخوندی، از سال ۱۳۴۵ (ش.) تدریس در موسسات آموزش عالی حقوق كشور را آغاز كرد و به عنوان معاون آموزشی دانشكده حقوق دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی كنونی) به تدریس حقوق جزای عمومی، حقوق جزای اختصاصی، حقوق جزای بین الملل، حقوق اداری (در سازمان امور اداری و استخدامی كشور) و آیین دادرسی كیفری،در سطوح مختلف آموزشی در دانشگاه‌های: تربیت مدرس، شهید مطهری، دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه شهید بهشتی، دوره‌های كارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركز، دانشكده علوم قضایی قم و دانشكده علوم قضایی دادگستری و دوره های کارآموزی قضایی اشتغال علمی داشت.

مشاغل و سمت‌های قضایی دكتر آخوندی اصل از سال ۱۳۴۱ (ش.) عبارتند از: رئیس دادگاه بخش، دادرسی دادگاه شهرستان، بازپرس و معاون اول دادسرای تبریز، دادیار كرج، مامور به خدمت دانشگاه ملی سابق، عضو اصلی دادگاه تجدیدنظر انتظامی كارمندان، رئیس دادگاه استان تهران، رئیس دیوان عالی جنایی، مستشار اداره حقوقی دادگستری، مدیر مجله وزارت دادگستری و هفته نامه دادگستری و مجله دانشكده علوم قضایی (پس از انقلاب اسلامی)

تماشا کنید: اتوبیوگرافی ویدیویی دکتر محمود آخوندی اصل

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر آخوندی عبارتند از:
۱- تاثیر سنتهای مذهبی در حقوق جزای ایران
۲- آیین دادرسی كیفری در پنج جلد
۳- تاریخ تحول حقوق كیفری
۴- مقاله‌های متعدد حقوقی كه در نشریات حقوقی متعدد به چاپ رسیده است.
دکتر محمود آخوندی اصل در سال ۱۳۹۴ دار فانی را وداع گفت.

منبع: قضاوت‌آنلاین به نقل از چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، تابستان ۱۳۷۷، انتشارات پیدایش

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (2 رأی, میانگین: 2٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *