تازه‌‌های سایت
خانه >> اخبار >> مناسب ها >> تبریک هفته قوه قضاییه
دکتر سید محمد حسنی بهشتی

تبریک هفته قوه قضاییه

اِذا حَکَمْتُمْ فَاعْدِلوا وَ اِذا قُلْتُمْ فَاَحْسِنوا فَاِنَّ اللّه‏َ مُحْسِنٌ یُحِبُّ الْمُحْسِنینَ؛

هرگاه قضاوت مى‏ کنید، عادلانه قضاوت کنید و هرگاه سخن مى ‏گویید، نیکو بگویید، زیرا خداوند نیکوکار است و نیکوکاران را دوست دارد. «پیامبراکرم ص؛ نهج الفصاحه، ح ۲۰۰٫»

کار و تلاش در عرصه احقاق حق مظلومان و عدالت گستری، خدمتی ارزشمند و ستودنی است و آنگاه که این خدمت سترگ در مسیر خدایی و مطابق با احکام و تعالیم دین مبین اسلام باشد، در حقیقت تلاشی است الهی که رنگ و نشان از ذات احدیت و صفات خداوندی دارد چرا که حضرت باریتعالی خود بزرگ دادگر و عادل است و دادگاه عدلش عالمیان را فراگیر.

به منظور ارج نهادن به مقام والاى قضاء و قضاوت و تكريم از مقام شامخ شهيد مظلوم آيت الله دكتر بهشتى- اولين مسئول دستگاه قضائى جمهورى اسلامى ايران- و یاران با وفای وی؛ پيشنهاد مورخه ۱۳۷۲/۵/۱۷ قوه قضائيه مبنى بر نامگذارى هفته اول تير ماه به عنوان «هفته قوه قضائيه»، در تاريخ ۱۳۷۳/۴/۲۷ در شوراى فرهنگ عمومى مطرح شد و به تصويب رسيد و از این تاریخ به بعد، هر ساله این ایام به عنوان هفته قوه قضاییه گرامی داشته می شود و هر یک روزهای فوق هم با یک عنوان خاص نامگذاری می شود.

اسامی ایام هفته قوه قضاییه در سال ۹۵ 

سه‌شنبه (اول تیرماه)؛ « قوه قضاییه، اطلاع رسانی و حمایت از محکومان جرایم غیرعمد» (میلاد امام حسن مجتبی (ع) – روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی).

چهارشنبه (دوم تیرماه)؛ « قوه قضاییه، دادرسی عادلانه و تکریم ارباب رجوع».

پنج شنبه (سوم تیرماه)؛ « قوه قضاییه و تجلیل از شهدا، ایثارگران و خدمتگزاران دستگاه قضایی».

جمعه (چهارم تیرماه)؛ « قوه قضاییه، امنیت اجتماعی و صیانت از ارزش های اسلامی».

شنبه (پنجم تیرماه)؛ « قوه قضاییه، ولایتمداری و تجدید میثاق با آرمان های انقلاب اسلامی».

یکشنبه (ششم تیرماه)؛ « قوه قضاییه و مبارزه با مواد مخدر، پولشویی و جرایم سازمان یافته» (روز جهانی مبارزه با مواد مخدر)

دوشنبه (هفتم تیرماه)؛ « قوه قضاییه و عدالت علوی» (شهادت امام علی (ع) )

سه‌شنبه (هشتم تیرماه)؛ « قوه قضاییه و حقوق بشر اسلامی».

چهارشنبه (نهم تیرماه)؛ « قوه قضاییه، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل».

قضاوت آنلاین ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به تمامی قضات سراسر کشور، امید آن دارد که آغاز این هفته طلیعه‌ی توجه عملی بیشتر مسئولین به تلاش‌های ایثاگرانه این قشر زحمتکش قوه قضاییه باشد.

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...

لینک کوتاه به مطلب فوق

http://www.ghazavatonline.com/?p=6823

درباره ی مدیر سایت

دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... که فاقد آن ایرادات باشد را تأسیس نمایم که به لطلف خدا در سال گذشته میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *