تازه‌‌های سایت
خانه >> اخبار >> اخبار فناوری >> ابر کامپیوتر جهان
ابر کامپيوتر

ابر کامپیوتر جهان

در سال های اخیر کشور چنین توانست جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها را به بازار جهان ارائه کند. این کشور جدیدترین، برزگترین، پیشرفته ترین و قوی ترین ابر رایانه یا همان سوپر کامپیوتر جهان را ساخت و رو دست مدل های قبلی زد.

این ابر رایانه جدید چین در مرکز سوپر کامپیوتنیگ ملی چین، در شهر وُشی نگهداری می شود، این ابر کامپیوتر قادر است تا ۹۳۰۰۰ تریلیون محاسبه را در ۱ ثانیه انجام دهد. سرعت کار آن ۲ برابر و کارایی آن ۳ برابر ابر رایانه قبلی است که آن را  هم چین ساخته بود.

با ساخت این سوپر کامپیوتر، چین برای اولین بار از آمریکا پیشی گرفت و در جدیدترین لیست ۵۰۰ تا قوی ترین کامپیوتر های برتر دنیا قرار گرفت. در این لیست تعداد ۱۶۷ دستگاه ساخت چینی قرار دارد در حالی که آمریکا با ساخت ۱۶۵ سوپر کامپیوتر مقام دوم را دارا است.

جالب است بدانید که تا ۱۰ سال پیش چین تنها ۲۸ دستگاه در این لیست داشت و هیچ یک از این تعداد هم جزء ۳۰ ابر رایانه اول نبود ولی در حال حاضر دو ابر رایانه برتر دنیا متعلق به چین است.

ممکن است سئوال کنید که این ابر رایانه ها چه کاربردی دارد؟

بله از ابر رایانه در پیش بینی هوا، آنالیز داده ها با حجم بالا و … استفاده می شود.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *