خانه >> آموزش صوتی >> آموزش صوتی آیین دادرسی کیفری >> فایل صوتی کلیات نظریه بطلان در آیین دادرسی کیفری، دکتر عباس زراعت
دکتر عباس زراعت

فایل صوتی کلیات نظریه بطلان در آیین دادرسی کیفری، دکتر عباس زراعت

دوره آموزشی قضات دادسرای عمومی و انقلاب و دادگاه‌های کیفری دو تهران با توجه به نامه شماره ۱۳/۱۴۴۵ مورخ ۲۹/۴/۱۳۹۵ آموزش دادگستری کل استان تهران به سرپرستان مجتمع های قضایی و دادسراهای عمومی و انقلاب تهران، با عنوان «نظریه بطلان در آیین دادرسی کیفری» توسط دکتر عباس زراعت در روز سه شنبه مورخ ۵/۵/۱۳۹۵ از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۲:۳۰ در محل مرکز این آموزش واقع در بالاتر از خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، نبش کوچه هفدهم، پلاک ۱۴، ساختمان آموزش دادگستری استان تهران برگزار گردید. این آموزش در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد که فایل حاضر مربوط به نوبت صبح آن می باشد.

آموزش شامل دو بخش است. قسمت اول– کلیات نظریات بطلان و قسمت دوم– مصادیق نظریه بطلان در آیین دادرسی کیفری در مرحله دادسرا که امروز قسمت اول آن را آماده انتشار در قضاوت آنلاین کردیم.

نظریه بطلان از مباحث مغفول در حقوق و قوانین ایران محسوب می  شود که برای اولین بار توسط دکتر عباس زراعت در حقوق ایران مطرح و کتابی نیز از سوی ایشان در این خصوص تألیف گردید. خاستگاه اصلی نظریه بطلان، در فقه ایران ریشه دارد. این نظریه تنها اختصاص به امور کیفری نداشته بلکه در امور مدنی، تجاری و دیگر حوزه های حقوق هم قابل طرح است.

برای دسترسی به ادامه مطلب باید ثبت نام کرده، وارد سایت شوید و صفحه جاری را با کلید F5 مجدداً بارگذاری نمایید.

منبع: قضاوت آنلاین

درباره ی علیرضا مرادی

با سلام. در نظر دارم تا دانش و تجربیات چندین ساله قضایی خود را به همراه مطالعات مفید دیگر، با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است».

مطلب پیشنهادی

دکتر محمد جواد طهماسبی

فایل صوتی نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری(قسمت اول)

دکتر جواد طهماسبی در کارگاه آموزشی «نوآوری های قانون آئین دادرسی کیفری در خصوص ضابطین، دادستان و بازپرسی» سخنرانی ایرد که از جهت آگاهی از چگونگی تدوین قانون مفید است.

۲ دیدگاه

 1. با سلام آقا واقعا مي خواستم از زحمات شما تشكر نمايم.

  • درود
   بنده هم از روحیه قدردانی شما سپاسگزام.
   رضایت مندی شما موجب خوشحالی ما نیز است.
   انشاء الله تلاش می شود، قسمت دوم آموزش که بیشتر مبتنی بر مصدایق نظریه بطلان است را پس از ویرایش در سایت قرار دهم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً به معادله ریاضی پاسخ صحیح دهید. محدوديت زماني آزار دهنده است.لطفاً کد امنيتي را مجدد بازگذاري کنيد.