خانه >> اخبار >> اخبار فناوری >> افسر پلیس آینده
پلیس آینده
پلیس آینده

افسر پلیس آینده

ایده اولیه از یک افسر پلیس آینده در دفتر مرکزی موتورولا سولوشن[۱] در شیکاگو در حال انجام است. به موجب این ایده، افسر پلیس در آینده دارای کمربند هوشمندی خواهد بود که مجهز به بلوتوث است که از همین طریق با عینک او …

در ارتباط خواهد بود.

هرگاه این افسر اسلحه بکشد، عینک بطور خودکار از آن اتفاق یک عکس می گیرد و علاوه بر آن یک آیکون روی دیتا پورتال هوشمند[۲] شرکت موتورولا سولوشن در مرکز [کنترل] ظاهر می شود که می توان با کلیک بر روی آن اطلاعات بیشتری بدست آورد، از جلمه: محل آن افسر، عکسی که گرفته، شناسایی وسیله نقلیه او، طول و عرض جغرافیایی او و این که در چه جهتی در حرکت است.

اطلاعات فوق را می توان روی داده های بیومتریک مثل ضربان قلب که از او گرفته شده است، قرار داد. حال به هنگام کشیدن اسلحه، ضربان قبل این افسر بالا رفته باشد، احتمالاً در موقعیتی است که به کمک احتیاج دارد.

زیرنویس:

[۱] Intelligent Data Portal

[۲] Motorola Solutions

درباره ی علیرضا مرادی

با سلام. در نظر دارم تا دانش و تجربیات چندین ساله قضایی خود را به همراه مطالعات مفید دیگر، با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است».

مطلب پیشنهادی

حمله عقاب به پهباد

پهباد و ایده های مهار آن

قضاوت آنلاین:در پی استفاده های غیرمجاز از پهبادها، ایده های نوینی برای مبارزه با این نوع استفاده از سوی پلیس کشورها و شرکت های فناوری اطلاعات ارائه شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً به معادله ریاضی پاسخ صحیح دهید. محدوديت زماني آزار دهنده است.لطفاً کد امنيتي را مجدد بازگذاري کنيد.