تازه‌‌های سایت
خانه >> بیوگرافی >> بیوگرافی اساتید حقوق >> زندگی نامه دکتر قاسم قاسم زاده، استاد حقوق اساسی
دکتر قاسم قاسم زاده
دکتر قاسم قاسم زاده

زندگی نامه دکتر قاسم قاسم زاده، استاد حقوق اساسی

دكتر قاسم قاسم زاده، در سال ۱۲۶۸ (ش.) در تهران به دنيا آمد. در سال ۱۲۸۶ (ش.) وارد دانشكده حقوق سن پطرزبورگ روسيه شد و در سال ۱۲۹۰ (ش.) دوره ليسانس آن دانشگاه را به پايان رساند.

دکتر قاسم زاده ابتدا به شغل وكالت دعاوي روي آورد اما در سال ۱۳۰۰ (ش.) به منظور تكميل تحصيلات خود رهسپار فرانسه شد و به تحصيل در دوره دكتراي حقوق پرداخت. در سال ۱۳۰۵ (ش.) دانشنامه دكتراي خود را با ارائه پايان نامه‌اي تحت عنوان «سياست روسيه در موضوع بغازها» به دست آورد.

وي پس از بازگشت به ايران در سال ۱۳۰۹ (ش) به استادي مدرسه عالي حقوق برگزيده شد و ابتدا درس علم اقتصاد را تدريس كرد اما بعدها درس اصلي خود، يعني حقوق اساسي را تدريس مي‌كرد.

او در دهم آذرماه ۱۳۲۱ (ش) در پنجاه و دومين جلسه شوراي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران به رياست دانشكده منصوب شد. كتاب حقوق اساسي يكي از آثار تاليفي اوست.

دكتر قاسم قاسم زاده، در اوايل دهه ۱۳۳۰ (ش) چشم از جهان فرو بست.

منبع: قضاوت‌آنلاین، به نقل از مبارکيان، عباس، چهره ها در تاريخچه نظام آموزش عالي حقوق و عدليه نوين، چاپ اول، انتشارات پيدايش، تابستان ۱۳۷۷

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=8166

درباره ی مدیر سایت

دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... که فاقد آن ایرادات باشد را تأسیس نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *