تازه‌‌های سایت
خانه >> معاضدت >> دستورات قضایی در امور کیفری >> انصراف وثیقه گذار از ضمانت متهم و تشریفات آن+فرم های قضایی (قسمت دوم و پایانی)
کارآموزی قضایی

انصراف وثیقه گذار از ضمانت متهم و تشریفات آن+فرم های قضایی (قسمت دوم و پایانی)

در قسمت اول انصراف وثیقه‌گذار از ضمانت متهم و تشریفات آن بیان کردیم که وثیقه‌گذار شخصاً «متهم را در نزد مقام قضایی حاضر کرده و تقاضا می‌کند که از این تاریخ به بعد حاضر به ضمانت ایشان نیست» اما در این جلسه حالت دوم آن را بیان و دستورات لازم در این خصوص به همراه فرم آن را ارائه خواهیم کرد.

ب- وثیقه‌گذار با حضور نزد مقام قضایی اعلام می دارد که متهم بابت اتهام ….یا محکومیت…در زندان یا نزد مراجع انتظامی بازداشت و به این جهت، تقاضای احضار او و فک وثیقه خود را دارد. این فرض از مورد نخست مطرح شده در جلسه قبل شایع‌تر است. نمونه درخواست وثیقه گذار می‌تواند به شکل زیر باشد:

بازپرس محترم دادسرای عمومی و انقلاب تهران

احتراماً اینجانب، ادریس بهشتیان، وثیقه‌گذار آقای ابلیس شیطانی فرزند عزرائیل، متهم به یک فقره کلاهبرداری تماس از دست رفته در پرونده کلاسه ۱۳۹۵۰۶۲۸ می‌باشم که به جهت نیاز شخصی ناگزیر به فروش ملک خود می‌باشم. نظر به این که اخیراً مطلع شدم، متهم به جهت ارتکاب یک فقره سرقت تعزیری که حکم آن قطعیت یافته است، در زندان…در حال تحمل حبس می باشد (یا اعلام می کند که: متهم به موجب دستور بازپرس شعبه …دادسرای عمومی ناحیه…تهران دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی در خصوص جرم کلاهبرداری الکترونیکی در پایگاه … پلیس آگاهی این شهر تحت نظر است)، حال با اعلام مراتب، تقاضا دارم ضمن بررسی مورد، وی را احضار و مراتب انصراف اینجانب را به او ابلاغ و در اجرای تبصره ماده ۲۲۸ قانون آیین دادرسی کیفری نسبت به رفع مسئولیت اینجانب و فک وثیقه اقدام نمایید.

با تشکر-ادریس بهشتیان

لازم است این درخواست ثبت شعبه شده تا صحت و سقم آن ارزیابی شود و در صورت صحت، اقدامات لازم نسبت به تعیین وضعیت متهم و فک وثیقه به عمل آید. پس مقام قضایی دستوری به شرح زیر برای دفتر صادر می کند:

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

لینک کوتاه مطلب http://www.ghazavatonline.com/?p=8177

    درباره ی علیرضا مرادی

    کارشناس ارشد حقوق خصوصی، با پیشینه‌ی قضایی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.»

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *