تازه‌‌های سایت
خانه >> آراء >> آراء دادگاه‌های حقوقی >> رأی دادگاه خانواده در رد دعوای طلاق زوجه به دلیل اعتیاد زوج
آراء دادگاه خانواده

رأی دادگاه خانواده در رد دعوای طلاق زوجه به دلیل اعتیاد زوج

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹ و ۳۱ دقیقه ب.ظ

قضاوت آنلاین: از سری دادنامه های حقوقی محاکم دادگستری، رأی شعبه ۲۷۷ دادگاه خانواده تهران در مورد رد دعوای صدور گواهی عدم امکان سازش زوجه از سایت قضاوت انتخاب گردید که که در شعبه ۲۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران هم تأیید گردیده است.

حکم شعبه ۲۷۷ دادگاه خانواده تهران

دادخواست خانم (ف. ع.) فرزند (ن.) به طرفیت شوهرش آقای (ر. ج.) به خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش، مخلص اظهارات زوجه این است که در سال ۶۸ با خوانده ازدواج کرده و یک دختر ۲۰ ساله دارند. خوانده معتاد و عصبی است. مخلص دفاع خوانده این است که اظهار داشت عصبی نیستم، اعتیاد هم ندارم، مدت سه ماه و نیم است که خانم از خانه رفته و در این مدت ۴۰ بار به دنبالش رفتم حتی از خودش عذرخواهی هم کردم که اگر قصوری از من دیده، مرا ببخشد؛ من با زندگیم مشکلی ندارم هفته‌ای یک‌بار تریاک مصرف می‌کنم که مشکلی در زندگی من ایجاد نمی‌کند. دادگاه با احراز رابطه زوجیت و نظر به اینکه مطابق بند ۹ ماده ۸ قانون حمایت خانواده ابتلای زوج به اعتیاد مضری که به اساس زندگی خانوادگی خلل وارد کند، از موجبات طلاق خواهد بود و در مانحن فیه این معنی احراز نشده است و چون زوج مخالف طلاق است و دلیل محکمی که الزام وی به طلاق را ایجاب نماید، ارائه نشده است، دعوی خواهان غیرثابت تشخیص و مستنداً به مفهوم مستفاد از مادۀ ۱۱۳۳ قانون مدنی، حکم به رد دعوی مطروحه صادر و اعلام می‌شود. رأی صادره حضوری و ظرف ۲۰ روز قابل تجدید‌نظرخواهی در مرجع محترم تجدیدنظر استان تهران است.

شعبه ۲۷۷ دادگاه خانواده تهران

شعبه ۲۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران

تاریح: ۵ شهریور ۱۳۹۱

در خصوص تجدیدنظرخواهی خانم (ف. ع.) فرزند (ن.) به طرفیت آقای (ر. ج.) فرزند (الف.) نسبت به دادنامه شماره *** مورخ ۱۰/۴/۱۳۹۱ صادره از شعبۀ محترم ۲۷۷ دادگاه خانواده، متضمن صدور حکم به رد دعوای تجدیدنظرخواه در خصوص دادخواست تقدیمی مشارٌالیها به طرفیت تجدیدنظرخواه به خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش با توجه به مجموع محتویات پرونده و امعان نظر در اوراق و مندرجات آن، مفاد لایحه تجدیدنظرخواهی، مدلول دادنامه تجدید نظرخواسته؛ نظر به اینکه جهات تجدید نظرخواهی منطبق با شقوق مندرج در ماده ۳۴۸ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی نمی باشد و از ناحیه تجدیدنظرخواه ایراد و اعتراض موجه و مدللی که قابل امعان نظر و مؤثر در نقض دادنامه باشد، به عمل نیامده و رأی دادگاه از جهت رعایت اصول و قواعد دادرسی، مبانی استنباط، و نحوه استدلال و انطباق آن با قانون خالی از اشکال قانونی و منقصت قضایی است. بنا‌علی‌هذا، دادگاه به استناد قسمت اخیر ماده ۳۵۸ از قانون آیین دادرسی فوق الذکر ضمن رد دعوای تجدیدنظرخواهی، دادنامه تجدیدنظرخواسته را در محدوده تجدیدنظرخواهی تأیید می‌نماید. رأی صادره ظرف بیست روز پس از ابلاغ، قابل فرجام خواهی در دیوانعالی کشور است.

شعبه ۲۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *