تازه‌‌های سایت
خانه >> نشست ها >> نشست قضایی در امور حقوقی

نشست قضایی در امور حقوقی

صدور گواهی پایان کار ساختمان نیازمند تأیید کمیسیون تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ های استان است (نشست قضایی قضات دادگاههای تجدیدنظر استان سمنان)

نشست قضايی قضات دادگستری

قضاوت آنلاین: صدور گواهی پایان کار ساختمان، مشمول عبارت «هرکونه مجوز» ماده 8 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها بوده و نبازمند تأیید کمیسیون ماده یک آن است.

ادامه نوشته »

ترجمه اثر بدون مجوز و کسب اجاره از صاحب آن ممنوع است (نشست قضایی قضات)

نشست قضايی قضات دادگستری

قضاوت آنلاین: آیا مطابق قوانین موضوعه مدنی یا کیفری ایران، ترجمه اثر منوط بدون اخذ مجوز از صاحب اثر و مؤلف دارای ضمانت اجرای مدنی یا جزایی می باشد یا خیر؟

ادامه نوشته »

نحوه رفع نقص از دادخواست در جلسه دادرسی دادگاه بدوی (نشست قضایی شماره ۴۰۷ قضات در فضای مجازی)

گروه تلگرامی تحلیل کاربردی حقوق

قضاوت آنلاین: با لحاظ ماده 66 قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی، هرگاه دادگاه در جلسه دادرسی متوجه نقص دادخواست شود، تکلیف چیست؟

ادامه نوشته »

تأثیر سقوط دین ورشکسته پس از صدور حکم ورشکستگی (مناظره علمی حقوقی)

مناظره

قضاوت آنلاین: هرگاه حکم ورشکستگی تاجر صادر و قطعی شود ولی در مرحله تصدیق طلب در اداره تصفیه امور ورشکستگی، ثابت شود که دین منشاء صدور حکم باطل بود، تکلیف چیست؟

ادامه نوشته »

اعتراض ثالث نسبت به گزارش اصلاحی موضوعیت ندارد (نشست قضایی قضات دادگاه تجدیدنظر استان تهران)

نشست قضايی قضات دادگستری

قضاوت آنلاین: با توجه به مواد 417 و 420 قانون آیین دادرسی مدنی، آیا گزارش اصلاحی محاکم حقوقی مانند آراء دادگاهها، از سوی شخص ثالث قابل اعتراض می باشد یا خیر؟

ادامه نوشته »

لازمه خروج فرزند از حضانت والدین، بلوغ همراه با رشد است (نشست قضایی قضات دادگستری تهران)

نشست قضايی قضات دادگستری

قضاوت آنلاین: به علت عدم تصریح قانون، قضات محاکم در مورد این که خروج فرزندان از حضانت والدین با رسیدن آنان به سن بلوغ صورت می‌گیرد یا سن رشد، اختلاف نظر دارند.

ادامه نوشته »

ابطال سند رسمی مالکیت اموال غیرمنقول با سند عادی (نشست قضایی قضات)

نشست قضايی قضات دادگستری

قضاوت آنلاین: در تعارض سند عادی با سند رسمی،پرسش مهم این که آیا سند عادی قدرت معارضه با سند رسمی و ابطال آن را دارد یا خیر که قضایی دادگستری تهران پاسخ می دهند.

ادامه نوشته »