خانه >> آرشیو مطالب

آرشیو مطالب

۱۱۱

نشانه های وفاداری شوهر به زن و فرزندان (حکایت های آموزنده شیوانا)

داستان های آموزنده و معرفتی شیوانا

قضاوت آنلاین: شیوانا که به استاد معروف است، در حکایت آموزنده خود نشانه ها و علائم وفارداری شوهر به زن و فرزندانش را بسیار زیبا بیان می دارد که درخور توجه است.

توضیحات بیشتر »

پرداخت وجه چک و تأثیر آن در مسئولیت حقوقی صادرکننده و ظهرنویس آن (مشاوره حقوقی ۴)

مشاوره حقوقی

قضاوت آنلاین: پرداخت وجه سند تجاری در وضع تمام مسئولین سند مؤثر است. همچنین اقدام دارنده چک برای وصول مجدد آن تجت شرایطی می تواند مصداق شروع به کلاهبرداری باشد.

توضیحات بیشتر »

The place rule of expedient in Iranian criminal law

متون حقوقی

قضاوت آنلاین: یکی از مؤلفه های مؤثر در احکام کیفری حکومتی، «قاعده‌ی مصلحت» است که نقش کاربردی و تأثیر مصلحت سنجی در تغییر قوانین جزایی کشور با صبغه‌ شرعی دارد.

توضیحات بیشتر »

قانون صدور چک مصوب ۱۳۵۵ با اصلاحات و الحاقات بعدی

چک

قضاوت آنلاین: قانون صدور چک در 16 تیرماه 1355 به تصویب مجلس رسید ولی به فراخور زمان و بنابه ملاحظاتی در سال های 1372، 1376 و 1382 دستخوش اصلاحات و الحاقات شد.

توضیحات بیشتر »

نشانه های عشق واقعی از هوس های زودگذر (حکایت های آموزنده شیوانا)

داستان های آموزنده و معرفتی شیوانا

قضاوت آنلاین: شیوانا استاد معرف، در حکایت بسیار آموزنده ای به شاگردان خود تفاوت و نشانه های عشق حقیق و واقعی را از هوس های زودگذر که جفت شدن نیست، تشریح می کند.

توضیحات بیشتر »

قانون راجع به دلالان مصوب ۱۳۱۷ مجلس شورای ملی

حقوق تجارت

قضاوت آنلاین: از زمان تصویب قانون راجع به دلالان ‌مصوب 7 اسفند 1317 مجلس، تصدی به دلالی منوط به داشتن پروانه است و مواد 354 و 355 قانون تجارت نیز نسخ ضمنی شد.

توضیحات بیشتر »

زندگی نامه سید عبدالرسول پویان

سید عبدالرسول پویان

قضاوت آنلاین: آقا شیخ عبدالرسول یزدی، یكی از قضات سرشناس و مراجع علمی، فقهی و قضایی در دادگستری است که در اواخر عمر به دلیل مطالعات زیاد، بیناییش را از دست داد.

توضیحات بیشتر »