تصمیم قضایی
تصمیم قضایی

نمونه تصمیم قضایی دادسرای عمومی ویژه نوجوانان برای ارسال پرونده به دادسرای عمومی محل وقوع جرم+نمونه قرار منع تعقیب

بسمه تعالی– به تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۸ در وقت فوق‌العاده پرونده کلاسه … تحت نظر است. با توجه به اوراق و محتویات پرونده و با اعلام کفایت و ختم تحقیقات به شرح زیر مبادرت به اتخاذ تصمیم می نماید.

قرار منع تعقیب

سرپرست محترم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۹ تهران (ویژه نوجوانان)

در خصوص شکایت حمیدرضا… فرزند… علیه محمد …فرزند … دایر بر مشارکت در ایراد ضرب و جرح عمدی و شرب خمر، با عنایت به دلایل ذیل؛ عدم حضور شاکی خصوصی، انکار متهم و فقد ادله بر مشارکت یا معاونت مشارالیه و همچنین فقد دلیل در ارتکاب شرب خمر و با لحاظ جوابیه تست الکل در خون به میزان ۱۴ درصد که دلالت بر عدم مصرف مشروب الکلی دارد و بنا به مراتب و مستنداً به ماده ۲۶۵ قانون آیین دادرسی کیفری قرار منع تعقیب متهم صادر می‌گردد. قرار صادره ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ ابلاغ از سوی شاکی قابل اعتراض در دادگاه اطفال و نوجوانان تهران می‌باشد. ضمناً در خصوص اتهام متهم دیگر به نام سعید ..فرزند…با عنایت به این که مشارالیه متولد ۱۳۷۶/۹/۱۴ می باشد که بالای ۱۸ سال سن دارد، مستنداً به ماده ۲۸۵ قانون آیین دادرسی کیفری، عقیده به ادامه تحقیقات و رسیدگی به اتهام وی در دادسرای عمومی محل وقوع جرم دارم.

بازپرس شعبه …دادسرای عمومی ناحیه ۲۹ (ویژه نوجوانان)

دفتر: پرونده برای جلب نظر معاون محترم دادستان تهران رسیده و سپس به نظر یرسد.

بازپرس شعبه …دادسرای عمومی ناحیه ۲۹ (ویژه نوجوانان)

بسمه  تعالی– بازپرس محترم

با قرار منع تعقیب و نظریه ابرازی موافقم، اقدام فرمایید.

دادیار اظهارنظر دادسرای عمومی ناحیه ۲۹ (ویژه نوجوانان)

دفتر- با توجه به موافقت به عمل آمده، متهم محمد … فرزند … بلاقید آزاد است. پرونده از آمار شعب کسر، قرار منع تعقیب به طرفین ابلاغ و در صورت عدم اعتراض بایگانی شود اما نسبت به اتهام متهم سعید … بدل از پرونده تهیه و جهت رسیدگی به اتهام به دادسرای عمومی محل وقوع جرم …ارسال شود.

بازپرس شعبه …دادسرای عمومی ناحیه ۲۹ (ویژه نوجوانان)

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (2 رأی, میانگین: 3٫00 از5)
Loading...
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

دیدگاهتان را بنویسید