خانه » فرم ها » دستورات کیفری » نمونه دستورات کیفری در جرایم غیرعمدی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بروجرد
کارآموزی قضایی

نمونه دستورات کیفری در جرایم غیرعمدی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بروجرد

ریاست محترم کلانتری…

فرماندهی محترم پاسگاه ….

با سلام، شکواییه عیناً ارسال می گردد، مقتضی است نسبت به انجام دستورات زیر اقدام و نتیجه را حداکثر ظرف یک هفته تکمیلاً به این مرجع اعلام نمایید.

۱. بدواً اظهارات شاکی استماع، دلایل و شواهد خود را معرفی، مشخصات و نشانی کامل طرفین و شهود آنان به همراه کد پستی و شماره تلفن ثابت و همراه در اوراق تحقیق قید گردد.

۲. با اعزام مأمور مجرب به محل، از شهود واقعه و مطلعین تحقیق شود و با انجام تحقیقات غیرمحسوس سوابق متشاکی بررسی شود، تحقیقات مذکور حتی الامکان با حضور طرفین انجام‌پذیرد.

۳. در صورتی که شاکی مدعی وقوع صدمات جسمانی باشد، به پزشکی قانونی معرفی تا با انجام معاینات لازم، صدمات وارده را توصیف و حداکثر ظرف سه روز نظریه خود را اعلام‌نماید.

۴. پس از تحقیق از شاکی و مشتکی عنه و جمع‌آوری ادله، گزارش همراه طرفین به واحد مشاوره نیروی انتظامی ارسال تا با مذاکره با آنان سعی در صلح و سازش نموده، در صورت وقوع سازش و گذشت شاکی پرونده استحضاراً ارسال و در غیر این صورت، گزارش اقدامات، همراه طرفین در وقت اداری ارسال گردد. ضمناً تصویر کارت ملی طرفین نیز پیوست گردد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بروجرد

منبع: قضاوت آنلاین

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی علیرضا مرادی

Avatar
قاضی سابق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلای مرکز، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی و وکالتی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته‌اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.» شماره همراه 6004 - 675 - 0939 برای مشاوره حقوقی در سایت و تلگرام و قبول وکالت پرونده‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.