خانه » کشکول » خاطرات قضایی » تاریخ نویسی نوین در ابلاغ احضاریه متهم، علیرضا مرادی
خاطره
خاطره

تاریخ نویسی نوین در ابلاغ احضاریه متهم، علیرضا مرادی

تاریخ نویسی نوین در ابلاغ احضاریه به متهم، خاطره قضایی علیرضا مرادی

با وصف اجرای قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲/۱۲/۴ از تاریخ ۱۳۹۴/۴/۱ همچنان به سیاق گذشته، دعوت از طرفین پرونده، شهود، مطلین و … از طریق ضابطین دادگستری نیز انجام می گیرد.

در یکی از پرونده هایی که سه هفته گذشته با دستور احضار متهم به کلاهبرداری برای یک هفته از تاریخ ابلاغ با قید نتیجه عدم حضور جلب است با زمان حضور برای ساعت ۱۰ صبح روز احضار، پرونده به کلانتری ارسال گردید. پس از اجرای دستور وقتی پرونده اعاده شد، ملاحظه گردید که دستورات صادره تماماً اجراء شده بود اما متهم حضور نداشت.

نکته‌ای که توجه مرا به خود جلب کرد این بود که، در احضاریه متهم، مأمور کلانتری که مسئولیت ابلاغ را برعهده داشته است، نوشت:

به آدرس مندرج در احضاریه مراجعه و در «هزار و سیصد و نود چهار- پنج، چهار» با ابلاغ احضاریه به خانم مریم … همسر مخاطب، ابلاغ به عمل آمد.

منبع: قضاوت آنلاین

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

درباره‌ی علیرضا مرادی

Avatar
قاضی سابق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلای مرکز، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی و وکالتی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته‌اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.» شماره همراه 6004 - 675 - 0939 برای مشاوره حقوقی در سایت و تلگرام و قبول وکالت پرونده‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)