دکتر شادی عظیم زاده
دکتر شادی عظیم زاده

ساز و کارهای نهادینه شدن پرونده شخصیت در دادرسی کیفری

فایل ویدیویی ساز و کارهای نهادینه شدن پرونده شخصیت در دادرسی کیفری، دکتر شادی عظیم زاده

قضاوت آنلاین: در ادریبهشت ماه سال گذشته به مناسبت بزرگداشت پروفسور دکتر محمود آخوندی که از سوی «مؤسسه آموزش عالی آزاد دور اندیشان» در تهران برگزار شد، در آن به نقد و بررسی تحولات و نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری ۱۳۹۲ پرداخته شد.

نظر به اهمیت مطالب مطروحه در این همایش و با توجه به اجرایی شدن قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲از تاریخ ۱۳۹۴/۴/۱، قضاوت آنلاین ویدیوی آن را همراه تلخیصی از مهمترین مطالب سخنرانان تهیه و با ویرایش ضمن انتشار در کانال قضاوت آنلاین در آپارات در سایت نیز بازنشر می‌نماید.

اساتید مدعو و موضوعات سخنرانی آنان عبارت است از: آقای دکتر محمود آخوندی، نقد و بررسی قانون آیین دادرسی کیفری ، آقای دکتر محمد آشوری، نقد و بررسی کلیات قانون آیین دادرسی کیفزی ، آقای دکتر علی اصغر مهابادی، اختیارات ضابطان دادگستری و دادستان در قانون آیین دادرسی کیفری ، آقای دکتر حسن علی مؤذن زادگان، تحولات قرارهای تأمین و نظارت قضایی ، آقای دکتر مهدی ساقیان، فلسفه وضع مواد یک تا هفت قانون آیین دادرسی کیفری۱۳۹۲ ، آقای دکتر امیر مرادی: قرارهای نهایی دادسرا و مواد قانونی مرتبط با آن ، خانم دکتر زینب باقری نژاد، حدود اختیارات و وظایف وکیل دادگستری ، خانم دکتر شادی عظیم زاده، پرونده شخصیت در دادرسی کیفری ، دکتر سید علی کاظمی: دادرسی ویژه اطفال و نوجوانان در قانون آیین دادرسی کیفری ۱۳۹۲

شرح مختصر:

خانم دکتر عظیم زاده در خصوص سازوکارهای نهادینه شدن پرونده شخصیت در نظام دادرسی کیفری ایران بیان داشتند:

از جمله تغییراتی که در آیین دادرسی کیفری ما وارد شد، پرونده شخصیت است که در کنار پرونده کیفری طرح خواهد شد. شناسایی شخصیت بزهکار یا آبزرواسیون از نظر تاریخچه، اولین بارقه های آن در مکتب اثباتی میان پوزیتیویست ها مطرح شد با این تأکید که شناخت ریشه های زیستی، روانی، اجتماعی و خانوادگی می تواند به مقام محترم قضایی در اتخاذ بهترین تصمیم کمک کند. آنچه که تحت عنوان اصل تفرید یا فردی کردن واکنش اجتماعی شناخته شده است.

مشخصات فایل ویدیویی:

نام: سازوکارهای نهادینه شدن پرونده شخصیت در دادرسی کیفری

فرمت: mp4

حجم: ۱۶:۴۸ مگابایت

مدت: ۱۰:۴۴ دقیقه

سخنران: دکتر شادی عظیم زاده- عضو هیأت علمی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی

مکان: مؤسسه دوراندیشان

ناشر: شبکه حقوق

راهنمای دانلود فایل ها

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=1259


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۲ دیدگاهها

  1. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

    با سلام
    لطفا فایل دانلود این صوت را به ایمیل ارسال نمایید.
    با تشکر