فایل صوتی حقوق
فایل صوتی

فایل صوتی اجرای احکام مدنی (شماره ۷) با تدریس دکتر محمد علی شاه حیدری پور در کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران

درس اجرای احکام مدنی ویژه کارآموزان قضایی دوره ۱۸۴ تهران با تدرس دکتر محمد علی شاه حیدری پور– قاضی دادگستری، مدیر کل حقوقی قوه قضاییه و مدرس دانشگاه، مملو از نکات علمی و کاربردی حقوق است. این دوره که چهار جلسه چهار ساعته می باشد، شامل حداقل ۸ فایل صوتی است که مدت تقریبی هر فایل یک ساعت و برخی نیز کمتر یا بیشتر از آن می‌باشد. مبحث اول از این سری آموزش‌ها، با عنوان شرایط شروع اجباری اجرای احکام مدنی شامل فایل اول، فایل دوم بود. مبحث دوم آن با عنوان مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی شامل فایل اول، فایل دوم و فایل سوم بود که تماماً پیشتر منتشر شد. مبحث سوم با نام توقیف اموال منقول و غیرمنقول و ترتیبات هریک شامل دو فایل است که فایل اول (توقیف اموال منقول) را قبلاً منتشر کردیم و فایل دوم (توفیف اموال غیرمنقول) را امروز آماده انتشار نمودیم که می توانید به رایگان دانلود نمایید.

آموزش امروز شامل نحوه و ترتیبات توقیف اموال غیرمنقول است که دو مبحث نحوه احراز مالکیت اموال غیرمنقول و نحوه توقیف آن را در بر می گیرد.

در بخش اول با ترتیب و نحوه احراز مالکیت اموال غیرمنقول اعم از ثبت شده و ثبت نشده، نقش اسناد عادی و اماره تصرف در آن و  این که اگر محکوم علیه سند عادی مالک ملکی باشد و تقاضای توقیف آن را نماید می توان توقیف کرد و به مزایده گذاشت یا خیر و اگر ثالثی چنین تقاضایی نماید چه حکمی دارد و نیز اگر محکوم علیه با حکم نهایی مالک باشد یا از حکم قطعی فرجامخواهی یا به طرق غیرمتعارف شکایت از آراء، اعتراض شود چه اثری در توقیف دارد، آشنا خواهیم شد.

در بخش دوم نیز نیز نحوه توقیف اموال غیرمنقول با لحاظ این که این اموال به دو نوع ثبت شده‌ی دارای پلاک ثبتی و ثبت نشده وجود دارند، چگونگی توقیف عین و منفعت در اموال غیرمنقول و تلازم آنها و نیز تفاوت از این حیث با اموال منقول، تعرف عایدی و فرق آن و منافع و نحوه توقیف هریک، صورت برداری از اموال غیرمنقول، ارزیابی و سپردن آن به حافظ و نیز این که آیا سرقفلی مال محسوب می شود و قابل توقیف است و تفاوت آن با حق کسب و پیشه و تجارت چیست، بحث خواهد شد.

ناگفته نماند که در خلال مباحث فوق، شرح مواد ۳۴، ۹۹، ۱۰۱، ۱۰۲، ۱۰۳، ۱۰۵، ۱۱۰ و ۱۱۱ قانون اجرای احکام مدنی نیز از سوی استاد به عمل می‌آید و مطابق معمول، استاد ضمن طرح سئوالات کاربردی و بیان جواب هریک به همراه جدیدترین نطریات اداره حقوقی، به سئوالاتی که از سوی کارآموزان قضایی طرح می شود نیز پاسخ می دهند.

فهرست ده فایل اجرای احکام مدنی دکتر محمد علی شاه حیدری پور

فایل اول- شرایط شروع اجباری اجرای احکام مدنی

فایل دوم- شرایط شروع اجباری اجرای احکام مدنی

فایل سوم- مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی

فایل چهارم- مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی( مستثنیات دین به عنوان اولین مصداق مصونیت اموال از توقیف)

فایل پنجم- مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی (مصادیق دوم، سوم و چهارم مصونیت اموال از توقیف)

فایل ششم- نحوه و ترتیبات توقیف اموال منقول

فایل هفتم- نحوه و ترتیب توقیف اموال غیرمنقول (ثبت شده و ثبت نشده)

فایل هشتم- مرحله سوم از مراحل اجرای اجباری احکام مدنی-فروش اموال منقول و غیرمنقول توقیف شده

فایل نهم- مرحله چهارم از مراحل اجرای اجباری احکام مدنی-پرداخت معادل محکوم به و هزینه های اجرایی

فایل دهم- مراحل غیرمعمول اجرای اجباری احکام مدنی، اعتراض ثالث اجرایی و اعاده وضع به حال سابق

منبع: قضاوت آنلاین

2/5 = (2 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=12663


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مهران کاظمی فروز

مهران کاظمی افروز
قاضی دادگستری تهران کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی عضو تحریریه تیم قضاوت آنلاین دوست دارم آموخته های حقوقی خود را با دیگران به اشتراک بگذارم امیدوارم مطالبی که تقدیم می کنم مفید باشد. تمام نوشته‌های من