فایل صوتی حقوق
فایل صوتی

فایل صوتی اجرای احکام مدنی (شماره ۹) با تدریس دکتر محمد علی شاه حیدری پور در کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران

درس اجرای احکام مدنی ویژه کارآموزان قضایی دوره ۱۸۴ تهران با تدرس دکتر محمد علی شاه حیدری پور– قاضی دادگستری، مدیر کل حقوقی قوه قضاییه و مدرس دانشگاه، مملو از نکات علمی و کاربردی حقوق است. این دوره که چهار جلسه چهار ساعته می باشد، شامل حداقل ۸ فایل صوتی است که مدت تقریبی هر فایل یک ساعت و برخی نیز کمتر یا بیشتر از آن می‌باشد. مبحث اول از این سری آموزش‌ها، با عنوان شرایط شروع اجباری اجرای احکام مدنی شامل فایل اول، فایل دوم بود. مبحث دوم آن با عنوان مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی شامل فایل اول، فایل دوم و فایل سوم بود و مبحث سوم با نام توقیف اموال منقول و غیرمنقول و ترتیبات هریک شامل دو فایل است که فایل اول (توقیف اموال منقول) و فایل دوم (توفیف اموال غیرمنقول)، مزایده اموال منقول و غیرمنقول در اجرای احکام مدنی  که تماماً پیشتر منتشر شد. امروز مبحث پرداخت معادل محکوم به و هزینه های اجرایی را برای شما آماده انتشار کردم که می توانید به رایگان دانلود نمایید.

آموزش امروز، آخرین مرحله از مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی است که شامل دو مبحث، یکی پرداخت معادل محکوم به و دیگری هزینه های اجرایی است.

در بخش نخست، نحوه پرداخت وجوه حاصل از مزایده مال توقیف شده به محکوم له (در فروض انفراد و تعدد آنان)، حق تقدم طلبکاران محکوم علیه و اصول حاکم بر آن، نحوه پرداخت محکوم به آنان و طلبکاران فاقد این حق، تنظیم تقسیم نامه میان آنان و اثر آن، مبنای احتساب مبداء و انتهای مدت پرداخت خسارت تأخیر تأدیه، اگر یک نفر به چند نفر بدهکار باشد و یکی از محکوم لهم مالی را معرفی و توقیف کند ولی دیگران از آن بی خبر باشند یا در پیگری پرونده اجرایی کوتاهی کنند، وجوه حاصل از فروش چگونه میان آنان تقسیم می شود یا اگر محکوم علیه چند پرونده اجرایی داشته باشد، حق تقدم هریک چگونه تمییز داده می شود و در نهایت به شرح مواد ۱۴۸، ۱۴۹، ۱۵۰، ۱۵۴ف ۱۵۵ و ۱۵۷ قانون اجرای احکام مدنی مرتبط با موارد فوق بیان می شود.

در بخش دوم نیز هزینه اجرایی، انواع و مصادیق آن، تفاوت آن با نیم عشر دولتی، تفاوت کارشناس با خبره و ارزیاب، نقش سازش در پرداخت نیم عشر دولتی، موارد معافیت از پرداخت آن و این که آیا با توجه به “قانون معافیت ادارات دولتی از پرداخت حق الثبت و نیم عشر اجرایی مصوب ۱۰ مرداد ۱۳۳۴ مجلس شورا” در حال حاضر نیز دولت از پرداخت آن معاف است، نظریه اداره حقوقی در این رابطه چیست؟ نیم عشر دولتی به چه حسابی واریز می شود و نحوه برداشت آن چگونه خواهد؟ همچنین به شرح مواد ۱۵۸ و ۱۶۰ قانون اجرای احکام مدنی و مصادیق استثاء ماده ۱۶۰ و فلسفه آنها نیز تبیین خواهد شد. استاد مانند همیشه به سئوالات کاربردی کارآموزان نیز پاسخ می دهند.

توجه! آخرین قسمت این سری از آموزش‌ها مربوط به مراحل غیرمعمول (خاص) اجرای اجباری احکام مدنی به همراه نکات مهم و کاربردی اعتراض ثالث اجرایی و اعاده وضع به حالت سابق است که انشاء الله در هفته آتی منتشر خواهد شد. با انتشار آن، اولین سری از فایل های صوتی کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ با عنوان اجرای احکام مدنی به پایان خواهد رسید. البته در صدد هستیم تا سری دوم فایل های آموزشی را نیز منتشر نماییم.

ضمناً، چنانچه اعلام نظر کاربران در انتخاب نوع درس آموزشی از میان دروس بیان شده در پست “انتشار فایل های آموزشی صوتی و متنی دروس ویژه کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران” به حد نصاب لازم برسد، بر اساس آن اقدام می‌شود والا از سوی مدیریت سایت اولویت درس تعیین خواهد گرفت. براین اساس، چنانچه درس خاصی مدنظر شما کاربران می‌باشد، با مراجعه به پیوند فوق، در بخش نطرات پست اعلام تا اقدام شود.

فهرست ده فایل اجرای احکام مدنی دکتر محمد علی شاه حیدری پور

فایل اول- شرایط شروع اجباری اجرای احکام مدنی

فایل دوم- شرایط شروع اجباری اجرای احکام مدنی

فایل سوم- مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی

فایل چهارم- مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی( مستثنیات دین به عنوان اولین مصداق مصونیت اموال از توقیف)

فایل پنجم- مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی (مصادیق دوم، سوم و چهارم مصونیت اموال از توقیف)

فایل ششم- نحوه و ترتیبات توقیف اموال منقول

فایل هفتم- نحوه و ترتیب توقیف اموال غیرمنقول (ثبت شده و ثبت نشده)

فایل هشتم- مرحله سوم از مراحل اجرای اجباری احکام مدنی-فروش اموال منقول و غیرمنقول توقیف شده

فایل نهم- مرحله چهارم از مراحل اجرای اجباری احکام مدنی-پرداخت معادل محکوم به و هزینه های اجرایی

فایل دهم- مراحل غیرمعمول اجرای اجباری احکام مدنی، اعتراض ثالث اجرایی و اعاده وضع به حال سابق

منبع: قضاوت آنلاین

5/5 = (1 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=12917


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مهران کاظمی فروز

مهران کاظمی افروز
قاضی دادگستری تهران کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی عضو تحریریه تیم قضاوت آنلاین دوست دارم آموخته های حقوقی خود را با دیگران به اشتراک بگذارم امیدوارم مطالبی که تقدیم می کنم مفید باشد. تمام نوشته‌های من

۲ دیدگاهها

 1. Avatar photo

  سلام عذر خواهی میکنم میشه منو راهنمایی کنید می خواستم فایل صوتی اجرا احکام مدنی رو دانلود کنم ممنون میشم اگه توضیح بدین باید چیکار کنم.

  • لوگوی قضاوت آنلاین

   با سلام
   در ابتداء باید در سایت ثبت نام کنید و سپس با نام کاربری و رمز عبور وارد سایت شوید تا قفل صفحه برای شما باز شده و ادامه مطلب و لینک دانلود فایل برای شما قابل رویت باشد.
   بخش راهنمای دانلود فایل ها در قضاوت آنلاین را مطالعه کنید. پیشنهاد استفاده از برنامه های مدیریت دانلود مانند IDM استفاده کنید.