فایل صوتی حقوق
فایل صوتی

فایل صوتی اجرای احکام مدنی (شماره ۱۰) با تدریس دکتر محمد علی شاه حیدری پور در کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران

درس اجرای احکام مدنی ویژه کارآموزان قضایی دوره ۱۸۴ تهران با تدرس دکتر محمد علی شاه حیدری پور– قاضی دادگستری، مدیر کل حقوقی قوه قضاییه و مدرس دانشگاه، مملو از نکات علمی و کاربردی حقوق است. این دوره که چهار جلسه چهار ساعته می باشد، شامل حداقل ۱۰ فایل صوتی است که مدت تقریبی هر فایل یک ساعت و برخی نیز کمتر یا بیشتر از آن می‌باشد. مبحث اول از این سری آموزش‌ها با عنوان شرایط شروع اجباری اجرای احکام مدنی شامل فایل اول، فایل دوم بود. مبحث دوم آن با عنوان مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی شامل فایل اول، فایل دوم و فایل سوم بود. مبحث سوم با نام توقیف اموال منقول و غیرمنقول و ترتیبات هریک شامل دو فایل است که فایل اول (توقیف اموال منقول) و فایل دوم (توفیف اموال غیرمنقول)، مزایده اموال منقول و غیرمنقول ، پرداخت معادل محکوم به و هزینه های اجرایی که تماماً پیشتر منتشر شد. امروز آخرین مبحث با عنوان «مراحل غیرمعمول اجرای اجباری احکام مدنی به همراه دو مبحث با عناورین اعتراض ثالث اجرایی و اعاده وضع به حال سابق» را برای شما آماده انتشار کردم که می توانید به رایگان دانلود نمایید.

مقصود از مراحل غیرمعمول اجرای اجباری احکام مدنی یا همان اجرای احکام به صورت خاص چیست و شامل چه مواردی است، قواعد کلی این اجراء چه می باشد، آیا این نوع از اجراها هم مانند مراحل معمول اجراء نیازمند صدور اجراییه است، حکم محکوم‌به عین معین که تلف شد یا دسترسی به آن نیست چه خواهد بود، معیار تشخیص عدم دسترسی چیست، اگر تلف محکوم به تنها ادعای محکوم علیه باشد ولی در واقع تلف نشده باشد و محکوم علیه نخواهد عین را بدهد چه باید کرد، حکم مالی کلی در این میان چیست، نحوه اجرای خلع ید در املاک مشاعی چگونه صورت می گیرد، چرا در اجراء حکم خلع ید، محکوم له با وصف این که به میزان سهم خود طرح دعوی نموده محکوم علیه باید از ششدانگ ملک خلع ید شود، نحوه وضع ید محکوم له چگونه صورت می گیرد، آیا با توجه به ارجاع تبصره ماده ۴۷ قانون اجرای  احکام مدنی مصوب ۱ آبان ۱۳۵۶ به ماده ۷۲۹ قانون آیین دادرسی مدنی ۱۳۱۸/۶/۱۸ و با لحاظ نسخ کلی قانون اخیر، ماده ۷۲۹ فوق به قوت خود باقی است و قابل استناد است، نظرات حقوقدانان و اداره حقوقی در این خصوص چیست، آیا در مورد تمکین زوجه باید اجراییه صادر شده و اجراء براساس ماده ۴۷ صورت می گیرد و آیا میان تمکین عام و خاص تفاوت است این مباحث و به همراه شرح مواد ۴۲، ۴۳، ۴۶، ۴۷ قانون اجرای احکام مدنی قسمت پایانی بحث اجرای احکام مدنی را تشکیل می دهد که استناد به بهترین شکل ممکن آنها را تشریح می نمایند.

تکمه بحث اجرای  احکام مدنی،دو مبحث می باشد:

اعتراض شخص ثالث که در این ارتباط، مهلت اعتراض و مرجع آن چیست، تفاوت این اعتراض با اعتراض ثالث، نوع رسیدگی به اعتراض، در ماده ۱۴۷ قانون اجرای احکام مدنی، مراد از عبارت «بدون رعايت تشريفات آيين دادرسي مدني» چه می باشد، عبارت »به هر نحو و در هر محل كه لازم بداند» چیست و شامل چه مکان هایی می شود، آیا منظور عبارت «در هر جا» این نیست که اگر محکوم به و مال توقیف شده در محل دیگری باشد، رسیدگی در آنجا به عمل می آید، آیا تصمیم دادگاه در مقام رسیدگی به اعتراض ثالث یک تصمیم اداری است یا رأی به معنای خاص آن در قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب ۱۳۷۹ و چرا رأی وحدت رویه شماره ۷۲۵ هیأت عمومی دیوان عالی کشور صادر به همراه شرح مواد ۱۴۶، ۱۴۷ و ۱۴۸ قانون اجرای احکام مدنی از مباحث مورد بحث در این قسمت است.

– اعاده وضع به حال سابق که پیشتر دو فایل صوتی در همین ارتباط با نام های «اعاده عملیات اجرایی به حال سابق،دکتر عبدالله شمس» و «پرسش و پاسخ پیرامون اعاده عملیات اجرایی به حال سابق از جناب دکتر عبدالله شمس» را در سایت منتشر کردیم، آخرین مبحثی است که استاد به آن می پردازند با این تفاوت که مباحثی که استاد تشریح می نمایند از منظر دیگری است که همه آنها می تواند دانشن ما را پیرامون ماده ۳۹ قانون اجرای احکام مدنی کامل نماید. در این خصوص استاد شرح ماده ۳۹ قانون اجراي احكام مدني مجلس از جمله، زمان اعاده عملیات اجرایی، چگونگی اعاده وضع به حال سابق و آیا نیازمند صدور اجراییه است یا خیر، آیا اعمال ماده ۳۹ شامل قلع و قمع بنا نیز می شود، اگر در ملک مستأجر باشد، حکم قضیه چیست و آیا می توان مستأجر را ملک بیرون کرد، در صورت ابطال اسناد مزایده وضعیت ثمن پرداخت شده از سوی ثالث به محکوم له چه می شود و آیا  می توان اسناد انتقالی که برنده مزایده به نام منتقل الیه بعدی تنظیم کرده است را نیز ابطال کرد، نظرات حقوقدانان و ادراه حقوقی در این پیوند چیست؟

مطابق معمول، استاد علاوه بر طرح پرسش های مرتبط با بحث و جواب به آنها، به سئوالات طرح شده از سوی کارآموزان قضایی نیز پاسخ می دهند.

امیدوارم که ۱۰ فایل صوتی اجرای احکام مدنی از دکتر محمد علی شاه حیدری پور که برای اولین بار در اینترنت، بطور اختصاصی در سایت قضاوت آنلاین منتشر شده است، برای شما کاربران گرامی مفید بوده و بتواند به دانش حقوقی شما در زمینه اجرای احکام مدنی بیافزاید.

برای شرکت در نظرسنجی تعیین اولویت انتشار فایل صوتی بعدی از سوی کاربران، به پست “انتشار فایل های آموزشی صوتی و متنی دروس ویژه کارآموزی قضایی دوره ۱۸۴ تهران” مراجعه و در بخش “دیدگاه” نظر خود را اعلام نمایید تا درس فایل صوتی بعدی به انتخاب شما منتشر شود، در غیراین‌صورت، اولویت انتشار از سوی مدیریت قضاوت آنلاین تعیین خواهد گرفت. برای آگاهی از زمان دقیق انتشار فایل های بعدی، پیشنهاد می شود که در کانال قضاوت آنلاین یا خبرنامه سایت عضو شوید.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

فهرست ده فایل اجرای احکام مدنی دکتر محمد علی شاه حیدری پور

فایل اول- شرایط شروع اجباری اجرای احکام مدنی

فایل دوم- شرایط شروع اجباری اجرای احکام مدنی

فایل سوم- مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی

فایل چهارم- مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی( مستثنیات دین به عنوان اولین مصداق مصونیت اموال از توقیف)

فایل پنجم- مراحل معمول اجرای اجباری احکام مدنی (مصادیق دوم، سوم و چهارم مصونیت اموال از توقیف)

فایل ششم- نحوه و ترتیبات توقیف اموال منقول

فایل هفتم- نحوه و ترتیب توقیف اموال غیرمنقول (ثبت شده و ثبت نشده)

فایل هشتم- مرحله سوم از مراحل اجرای اجباری احکام مدنی-فروش اموال منقول و غیرمنقول توقیف شده

فایل نهم- مرحله چهارم از مراحل اجرای اجباری احکام مدنی-پرداخت معادل محکوم به و هزینه های اجرایی

فایل دهم- مراحل غیرمعمول اجرای اجباری احکام مدنی، اعتراض ثالث اجرایی و اعاده وضع به حال سابق

منبع: قضاوت آنلاین

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=13133


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجو در سایت با موتور جستجوی گوگل
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مهران کاظمی فروز

قاضی دادگستری تهران کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی عضو تحریریه تیم قضاوت آنلاین دوست دارم آموخته های حقوقی خود را با دیگران به اشتراک بگذارم امیدوارم مطالبی که تقدیم می کنم مفید باشد. تمام نوشته‌های من

۸ دیدگاه

 1. سلام
  ورود به سابت اصلا امکان پذیر نیست، این برنامه ها چیه؟
  صد بار امتحان کردم نشد.

  • با سلام
   اگر شما ثبت نام شما با موفقیت صورت گرفته باشد و نام کاربری و رمز عبور خود را بدرستی وارد نموده و کپچای گوگل را با دقت انتخاب کنید و اگر تصاویر به شما نمایش داد، بطور صحیح انتخاب و تأیید کنید، هیچ مشکلی در ورود نخواهید داشت.
   به مجرد ورود به سایت اگر صفحه را رفرش کنید، لینک ها برای شما نمایش داده می شود.

 2. سلام
  چرا انجام ثبت نام کردن داخل این سایت مشکل هست، چندین بار امتحان کردم، ثبت نام رو انجام دادم اما وارد پنل نمیشه و اخطار بی مورد می دهد.

  • با سلام
   ثبت نام در سایت بسادگی صورت می گیرد و روزانه چندین کاربر بدون مشکل اقدام به ثبت نام می کنند.
   با بررسی کاربران ثبت نام شده در سایت مشخص گردید که نام و ایمیل شما ثبت شده است.
   به نظر می رسد که مشکل تان در عدم چک مارک مربوطه به تشخیص انسان از ربات توسط گوگل باشد، تا زمانی که آن را بدرستی انجام ندهید نخواهید توانست وارد کاربری خود شوید.
   اگر مشکل خاص دیگری است، بیان کنید تا آن را مرتفع نماییم.

 3. با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
  آیا دکتر شاه حیدری پور در حال حاضر مدیر کل اداره حقوقی قوه قضاییه هستن؟

 4. لطفا فایل های جدید در سایت درج کنید .سپاس بیکران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code