خانه » مشاوره ها » مشاوره در امور حقوقی » مسئولیت مدنی جبران خسارت ناشی از نشت آب از تراس طبقه فوقانی به طبقات زیرین آن (مشاوره قضایی ۳)
مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

مسئولیت مدنی جبران خسارت ناشی از نشت آب از تراس طبقه فوقانی به طبقات زیرین آن (مشاوره قضایی ۳)

سئوال از خانم آنجلا:

سلام ببخشید، مزاحم شدم. مشکلی پیش اومده در مجتمع آپارتمانی … تِراس واحد آپارتمان من، سقفِ دو الی سه واحد طبقه پایین میشه و من طبقه چهارم هستم و اونها طبقه سوم. آب به طبقه پایین چکه می کنه، باید تراس رو درست کنم، هزینه‌اش برای ایزوگام دو میلیون می شه که من ندارم. به همسایه (طبقه پایین) گفتم، چون مشاعه و سقف شما هم هست، شما هم باید در پرداخت هزینه مشارکت کنید. حالاً خواستم بدونم ۱) آیا تراس از مشاعات هست و طبقه پایین برای هزینه ها باید مشارکت داشته باشه؟ و ۲) آیا من می تونم اصلاً تراس رو بردارم و ایرانیت بذارم؟

پاسخ از ما:

در پاسخ به سئوال اول شما عارض است، مواد ۱ و ۲ از قانون تملّک آپارتمان ها مصوّب ۱۶ اسفمد ۱۳۴۳ با اصلاحیه های بعدی، مالکیّت در آپارتمان های مختلف را به مالکیّت قسمت های اختصاصی و مالکیّت قسمت های مشترک تقسیم کرده‌است. همچنین مواد ۱ الی ۴ از آیین نامه اجرایی قانون مذکور مصوّب ۸ اردیبهشت ۱۳۴۷ هیأت وزیران با اصلاحیه‌های بعدی، مصادیق قسمت های اختصاصی و قسمت های مشترک آپارتمان‌ها را احصاء نمود.

لطفاً برای دسترسی به ادامه مطلب ثبت نام نموده، وارد سایت شوید. اگر عضو سایت هستید، وارد کاربری خود شوید.

منبع: قضاوت آنلاین

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

راهنمای تبلیغات در قضاوت آنلاین

درباره‌ی کیوان داودیان

Avatar
کارشناس و مدرس حقوق و عضو تحریریه قضاوت آنلاین. «دوست دارم لحظاتی را که تُهی باشند از فرصت اندیشیدن، به آنچه دوست ندارم و دوست‌تر دارم اندیشه‌ی قلمی را که تُهی‌تر باشد از هر آنچه در ستیز با حق و حقیقت است».

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)