خانه » مقاله‌ها » مقالات آیین دادرسی کیفری » صلاحیت دادگاه کیفری دو در قانون آیین دادرسی کیفری ۱۳۹۲
شعبه دادگاه
شعبه دادگاه

صلاحیت دادگاه کیفری دو در قانون آیین دادرسی کیفری ۱۳۹۲

به نام جهان دارِ دادگر

از آنجایی که غالب جرائم قابل رسیدگی مستقیم در دادگاه های کیفری یک و دو، در قوانین جزایی مختلف کشور پراکنده بوده و هنوز برخی از همکاران قضایی نتوانستند تسلط کامل بر تمامی آنها پیدا نماند و نیز متعاقب درخواست تعدادی از کابران سایت، قرار شد پستی از سایت به «صلاحیت دادگاه کیفری دو» اختصاص یابد که در آن به مصادیق جرائم قابل رسیدگی مستقیم در دادگاه کیفری دو در قوانین جزایی موضوعه ایران می پردازیم. همچنین با توجه به این که بخش اعظمی از اعمال مجرمانه متهم ها، جرائمی است که رسیدگی به آنها در صلاحیت داگاه کیفری دو است که آشنایی با آنها برای عموم مردم نیز مؤثر است. همچنین جمع بندی مطالبی که در این خصوص در ذهن داشته و تدوین یادداشت های پراکنده و تبدیل آنها به نوشته حاضر و البته ایفاء تکلیف ذکات علم نشر آن است، تماماً  انگیزه اصلی تهیه مطالب این بخش را تشکیل می دهد.

تحت عنوان «مصادیق جرائم قابل رسیدگی مستقیم در دادگاه کیفری دو» برخی از این جرائم که مبتلاء به بوده، از قوانین کیفری موضوعه کشوری استخراج که منتشر خواهد شد اما برخی دیگر از آن، به تناسب زمانی که صرف پیدایش این موارد می شود، در فواصل زمانی در سایت قرار خواهد گرفت. این مطالب با توجه به نیازهای عملی مراجعین به دادسراها و دادگاههای کیفری تهیه و در نتیحه کاملاً کاربردی خواهد بود. شما می توانند با عضویت در خبرنامه سایت از زمان انتشار این مطالب آگاهی یافته و در صورت تمایل با مراجعه به سایت مطالعه نمایند.

مطالبی که تاکنون در ارتباط با پست حاضر منشتر شد:

قسمت اول- آشنایی اجمالی با ترکیب اعضاء، صلاحیت، جرائم قابل رسیدگی در دادگاه کیفری دو، کیفیت رسیدگی، درجه مجازات ها و طرق تشخیص آن

قسمت دوم-رسیدگی به سایر جرائم منافی عفت غیر از زنا و لواط

قسمت سوم-درجات جرم و مجازات ها و نحوه تمييز هريك از هم برای تعیین مجازات های بالاتر و شدید

منبع: قضاوت آنلاین

0
با امتیازدهی به مطلب ما را در بهبود محتوای سایت یاری رسانید.
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)

شما می توانید بدون درج هیچ نظری، مشترک دیدگاه‌ها شوید.